Na kogo zagłosuje elektorat PSL w II turze wyborów? Bartoszewski: Część na pewno na Dudę

/ https://www.youtube.com/watch?v=SwYwSz5957k

  

Czy PSL popiera reformę sądownictwa? Czy PSL zacieśni współpracę z PO, czy raczej zacznie "wyciągać" bardziej konserwatywnych posłów tej partii? Kogo poprze elektorat PSL, jeśli Kosiniak-Kamysz nie wejdzie do II tury wyborów prezydenckich? Czy możliwe jest, aby lider PSL oficjalnie przekazał swoje poparcie prezydentowi Andrzejowi Dudzie? Lidia Lemaniak w rozmowie z Władysławem Teofilem Bartoszewskim, posłem Polskiego Stronnictwa Ludowego-Koalicji Polskiej.

Władysław Teofil Bartoszewski pytany o to, czy PSL zacieśni współpracę z PO, z uwagi na zmianę przewodniczącego tej partii powiedział, że "z całą pewnością nie zacieśni żadnej współpracy przed wyborami prezydenckimi".

Moim zdaniem jest całkiem możliwe, że PO skręci jeszcze bardziej w lewo, co jest ich prawem. My jesteśmy partą centro-prawicową i nie przewidujemy skrętu w lewo. Eksperyment przed wyborami do PE pokazał, że nasi wyborcy nie do końca zrozumieli decyzję o szerokiej koalicji, z czego natychmiast wyciągnęliśmy wnioski

- dodał.

Mówiąc o wyborach prezydenckich poseł PSL ocenił, że w trakcie kampanii Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, kandydatce PO, spadnie poparcie poniżej 20 proc.

Pytany o to, czy w ewentualnej drugiej turze, jeśli będą w niej Andrzej Duda i Małgorzata Kidawa-Błońska, wyborcy PSL zagłosują na Andrzeja Dudę, odpowiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że część tego elektoratu zagłosuje za panem prezydentem Andrzejem Dudą. 

Szansą dla pana prezydenta jest to, żeby Władysław Kosiniak-Kamysz nie wszedł do drugiej tury

- dodał.

Cała rozmowa wideo dostępna poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


7497 zakażonych w Rosji

/ pixabay.com

  

- W ciągu ostatniej doby w Rosji odnotowano 1154 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba infekcji sięgnęła 7497 - poinformował sztab powołany przez władze. To największy dobowy wzrost liczby zakażeń odnotowany w Rosji od początku epidemii.

Jedenaście osób z Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby. Łącznie odnotowano dotąd 58 ofiar śmiertelnych.

Tak jak wcześniej, największą liczbę nowych przypadków odnotowano w Moskwie - 697. W stolicy Rosji liczba zakażeń przekroczyła 5,1 tys.

Spośród ponad 80 regionów Rosji tylko w czterech nie odnotowano jeszcze przypadków koronawirusa - wynika z danych ogłoszonych przez sztab.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts