Tusk podpisze konwencję zagrażającą rodzinie

  

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom premier ogłosił, że rząd bez zastrzeżeń podpisze proponowaną przez Radę Europy konwencję ws. zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Konferencja Episkopatu Polski zwraca uwagę na zagrożenia, jakie niesie bezkrytyczne przyjęcie konwencji.

O niepodpisywanie konwencji apelowały liczne środowiska obrońców życia, prorodzinne i organizacje kobiece. Episkopat jest zaniepokojony tym, że w tak ważnej sprawie w ramach debaty publicznej wysłuchane zostały jedynie kobiety o poglądach lewicowych skupione w ramach Kongresu Kobiet.

- Należy podkreślić, że konwencja, choć poświęcona jest istotnemu problemowi przemocy wobec kobiet, zbudowana jest na ideologicznych i niezgodnych z prawdą założeniach, których w żaden sposób nie można zaakceptować. Wskazuje ona, że przemoc wobec kobiet jest systemowa, jej źródłami zaś są religia, tradycja i kultura czytamy w oświadczeniu Konferencji Episkopatu Polski.

Duży niepokój wzbudza także nałożenie na sygnatariuszy konwencji obowiązku edukacji i promowania „niestereotypowych ról płci”, a co za tym idzie homoseksualizmu i transseksualizmu.

– Łączenie słusznej zasady przeciwdziałania przemocy z próbą niebezpiecznej ingerencji w system wychowawczy i wyznawane przez miliony rodziców w Polsce wartości jest bardzo niepokojącym sygnałem – uważają przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski.

Wielu ekspertów zwraca uwagę, że w polskim prawodawstwie istnieją już odpowiednie mechanizmy zwalczania przemocy i agresji wobec kobiet, a Kościół katolicki od wielu lat prowadzi placówki dla ofiar przemocy w rodzinie. Konferencja Episkopatu Polski apeluje do rządu, aby zamiast podpisywać proponowaną przez Radę Europy konwencję, dofinansować już istniejące placówki i fundacje wspierające ofiary przemocy w rodzinie i skoncentrować się na realizacji programów wychowawczych opartych na wzajemnym szacunku i współdziałaniu obu płci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Rzecznik Praw Obywatelskich wszczął postępowanie. Chodzi o „występ” drag queen

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Kevin_Snyman

  

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar podjął z urzędu postępowanie wyjaśniające w sprawie symulowanego podcięcia gardła lalce ze zdjęciem abpa Marka Jędraszewskiego.

Jak podano w komunikacie biura RPO, rzecznik zwrócił się także do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto o informacje o stanie postępowania w tej sprawie, zwłaszcza o wskazanie przyjętej kwalifikacji prawnej czynu. Poznańska prokuratura z urzędu zajęła się sprawą występu z „kukłą” abp. Jędraszewskiego.
[polecam:https://niezalezna.pl/284121-premier-nie-bedzie-zgody-na-podrzynanie-gardel-kuklom-bylo-tez-o-dumnej-suwerennej-polsce]

W połowie sierpnia w poznańskim klubie Punto Punto odbyły się wybory Mr. Gay Poland. Podczas wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z „kukłą” z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. Na zdjęciach opublikowanych później w internecie widać dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Jędraszewskiego. W trakcie występu – jak podają lokalne media – miało dojść do „symulowania zabójstwa” metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

[polecam:https://niezalezna.pl/284252-skandal-z-symulacja-zabojstwa-abp-jedraszewskiego-jest-zawiadomienie-do-prokuratury-podwojne]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl