Niezbędny audyt PMG

  

Co roku Ministerstwo Obrony Narodowej przeznacza setki milionów złotych na polski przemysł obronny w ramach PMG, czyli programu modernizacji gospodarki. Pieniądze te powinny być wykorzystywane do utrzymywania potencjału produkcyjnego poszczególnych zakładów na wypadek wojny. Czy jednak faktycznie tak się dzieje?

Można mieć co do tego poważne wątpliwości. Dlatego resort obrony powinien raz w roku sprawdzać, na ile wydawane w ramach PMG środki są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Taka symulacja połączona z audytem poszczególnych zakładów dałaby odpowiedź, czy polska zbrojeniówka jest rzeczywiście przygotowana na godzinę „W”. Problem w tym, że chyba od lat nikt tego nie sprawdzał. Mogłoby się zatem okazać, że zakłady musiałyby zwrócić środki otrzymane z ministerstwa, a to dla ledwo dyszącego sektora byłby wyrok śmierci. Takie sprawdzenie jest jednak bardzo potrzebne. Jeśli więc resort obrony nie zdecydowałby się na takie działania, do akcji powinna wkroczyć Najwyższa Izba Kontroli.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts