Święto skoków, ale co dalej?

  

Zakopiańskie konkursy skoków kolejny raz okazały się doskonałą reklamą tej dyscypliny sportu. Świetna organizacja, wspaniała publiczność, emocje i sukces sportowy w konkursie indywidualnym. Czego chcieć więcej?

Problem w tym, że dziś mamy trzech skoczków w czołówce, a potem jest przepaść. Nie chodzi tylko o najbliższe zaplecze w postaci Macieja Kota, który od lat nie może przełamać niemocy, czy Jakuba Wolnego, który już pukał do czołówki, a w tym roku zanotował regres. Brakuje młodszych adeptów skoków narciarskich. Środowisko jest podzielone. Jedni, jak Apoloniusz Tajner, nie dostrzegają kryzysu i zalecają spokój, inni, jak Adam Małysz, mówią o jego symptomach. Zakopane pozostaje dla większości skoczków miejscem magicznym, jednak działacze powinni nie tylko unosić się na fali sukcesu dwóch zawodników, lecz także spojrzeć na polskie skoki w perspektywie dwóch, trzech lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts