W tym mieście jest najwięcej korków

/ HuBar [CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)]

  

Łódź ponownie znalazła się na czele rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Polsce - wskazano w corocznym raporcie TomTom Traffic Index. W Europie kierowcy najwięcej czasu w korkach spędzają w Moskwie, a na świecie w indyjskim Bengaluru.

Łódź, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji raportu o najbardziej zatłoczonych miastach na świecie, pozostała liderem krajowego zestawienia obejmującego 2019 r. Autorzy opracowania wskazali, że poziom zakorkowania w tym mieście w ciągu roku wzrósł o 3 proc., co oznacza, że kierowcy jeżdżący po łódzkich ulicach mogą spodziewać się wydłużenia czasu podróży średnio o 47 proc. w porównaniu do standardowego natężenia drogowego.

W polskim rankingu obejmującym 12 miast, za Łodzią uplasowały się kolejno: Kraków (45 proc.), Poznań (44 proc.), Warszawa (40 proc.), Wrocław (39 proc.), Bydgoszcz (34 proc.), Trójmiasto (33 proc.), Szczecin (30 proc.), Lublin (27 proc.) oraz Białystok (26 proc.). Według opublikowanych danych, w 2019 r. natężenie ruchu wzrosło we wszystkich polskich miastach w stosunku do poprzedniego roku, najbardziej w Krakowie i Poznaniu - o 5 proc.

W zestawieniu wskazano, że w Łodzi najbardziej zakorkowane są: ul. Zachodnia, al. Śmigłego-Rydza, al. Piłsudskiego i al. Włókniarzy; w Warszawie - ul. Wawelska, al. Wilanowska, ul. Dolina Służewiecka, al. Witosa; w Krakowie - ul. Zakopiańska, Powstańców Wielkopolskich, Marii Konopnickiej Jerzego Turowicza, a w Poznaniu - ul. Roosevelta, Królowej Jadwigi, Jana Pawła II i Bałtycka.

Ranking najbardziej zatłoczonych miast w Europie otwiera Moskwa (59 proc. czasu więcej) przed Stambułem (55 proc.) i Kijowem (53 proc.). Z kolei na świecie miano najbardziej zakorkowanego miasta na świecie w 2019 r. przypadło Bengaluru. Kierowcy tej indyjskiej metropolii spędzają w korkach średnio 71 proc. dodatkowego czasu. Kolejne miejsca w światowym rankingu zajęły: Manila (Filipiny, 71 proc.), Bogota (Kolumbia, 68 proc.), Bombaj (Indie, 65 proc.).

Specjalizująca się m.in. w produkcji urządzeń nawigacyjnych firma TomTom w opublikowanym raporcie zestawiła dane z 2019 r. dotyczące sytuacji drogowej w 416 miastach z 57 krajów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Kim Dzong Un kontra koronawirus

/ Dan Scavino / Public domain

  

Przywódca Korei Płn. wezwał do nasilenia działań przeciwko koronawirusowi, oświadczając, że jeśli epidemia rozszerzy się w kraju, to będą "poważne konsekwencje" - poinformowała oficjalna agencja KCNA.

Podczas narady kierownictw rządzącej Partii Pracy Korei (WPK), Kim wezwał służbę sanitarno-epidemiologiczną do zintensyfikowania badań i testów, "tak aby zamknąć wszystkie kanały i możliwości, przez które ta choroba zakaźna mogłaby się przedostać".

Podkreślił, że wszystkie jednostki i szczeble władzy państwowej powinny "bezwarunkowo" przestrzegać instrukcji o kwarantannie wydawanych przez służby sanitarno-epidemiologiczne.

Według informacji oficjalnych, w Korei Północnej nie wykryto jeszcze żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, ale władze prowadzą intensywne działania prewencyjne, które określane są jako "kwestia istnienia narodowego".

Wstrzymano prawie całkowicie ruch transgraniczny, zakazano wjazdu turystom, zintensyfikowano badania na przejściach granicznych i zmobilizowano tysiące pracowników służby zdrowia do obserwacji ludności i izolowania podejrzanych przypadków.

Eksperci oceniają, że ewentualny wybuch epidemii w Korei Północnej byłby katastrofalny, albowiem kraj cierpi na chroniczne niedobory sprzętu i materiałów medycznych oraz ma słabą infrastrukturę służby zdrowia.

Z drugiej strony jednak praktyczne zamknięcie kraju przed światem zewnętrznym może wyrządzić dodatkowe szkody gospodarce i tak już osłabionej amerykańskimi sankcjami. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts