W oficjalnym komunikacie opublikowanym w środę na stronie Indykpolu, klub nie sprecyzował, na jaki okres podpisano umowę z Castellanim.

To znakomity fachowiec, jeden z najlepszych trenerów na świecie. Jestem przekonany, że nasza drużyna może grać lepiej i wrócić do dyspozycji z początku sezonu. Mam również nadzieję, że limit kontuzji w tym sezonie został wyczerpany. Wierzę, że pod wodzą nowego trenera awansujemy do najlepszej ósemki

- ocenił prezes zarządu Piłka Siatkowa AZS UWM SA w Olsztynie Tomasz Jankowski.

58-letni Castellani w latach 2009-10 prowadził reprezentację biało-czerwonych, zdobywając z nią pierwszy w historii polskiej siatkówki złoty medal mistrzostw Europy. W PlusLidze był trenerem PGE Skry Bełchatów (2006-2009), z którą trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski, a także Zaksy Kędzierzy-Koźle (2012-2013). Od 2017 r. do lutego 2019 r. był szkoleniowcem brazylijskiego klubu Funvic Taubate.

Poprzedni trener olsztynian Włoch Paolo Montagnani przed blisko tygodniem zrezygnował z funkcji, po tym jak jego podopieczni ponieśli siedem porażek z rzędu, wliczając w to przegraną z PGE Skrą Bełchatów w ćwierćfinale Pucharu Polski. Po jego odejściu zespół przegrał kolejny mecz w ekstraklasie siatkarzy, tym razem z GKS Katowice 2:3.

Indykpol AZS z 20 punktami (7 zwycięstw, 9 porażek) zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli. W najbliższy piątek olsztynianie - pod wodzą nowego trenera - podejmą we własnej hali Trefl Gdańsk.

O tym, że Castellani ma zostać trenerem Indykpolu poinformował jako pierwszy w poniedziałek na swoim redakcyjnym blogu włoski dziennikarz Gian Luca Pasini z "La Gazzetta dello Sport". Do czasu ogłoszenia w środę oficjalnego komunikatu, olsztyński klub nie odnosił się do tych doniesień medialnych.