Holendrzy odwołali podróż do Rosji

zdjęcie ilustracyjne / 12019 CC0

  

Delegacja parlamentu Holandii odwołała dziś podróż do Rosji. Decyzja związana jest z tym, że jeden z posłów nie otrzymał pozwolenia na wjazd do tego kraju - poinformowała holenderska agencja ANP. Miała być to pierwsza wizyta w Rosji holenderskich parlamentarzystów od 2008 roku.

Według agencji ANP decyzja zapadła dziś na posiedzeniu komisji ds. międzynarodowych holenderskiego parlamentu.

„Komisja jest jednak głęboko przekonana, że Rosja nie powinna ingerować w sprawy dotyczące składu delegacji”

- przekazała agencja.

W poniedziałek holenderski MSZ podał, że poseł Sjoerd Sjoerdsma, krytyczny wobec Moskwy członek centrolewicowej partii Demokraci 66, poinformował, że znalazł się na czarnej liście Kremla i nie będzie mógł uczestniczyć w planowanym na luty wyjeździe do Rosji.

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok próbował wyjaśnić sprawę za pośrednictwem rosyjskiego ambasadora w Hadze, jednak bezskutecznie.

Holenderscy deputowani nie po raz pierwszy spotykają się z odmową wjazdu do innego kraju. W 2011 roku jeden z członków populistycznej Partii Wolności miał zakaz wjazdu do Egiptu za jego krytykę pod adresem egipskich władz. I wtedy pozostali członkowie delegacji zdecydowali na znak solidarności, że nie pojadą do Kairu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jeździecka Cavaliada w Krakowie. Organizatorzy liczą na rekordową frekwencję

/ cavaliada.pl

  

Cykl zawodów Cavaliada Tour po raz drugi zawita do Krakowa. Od czwartku do niedzieli w Tauron Arenie 200 zawodników i ponad 300 koni rywalizować będzie w czterech konkurencjach jeździeckich: skokach przez przeszkody, WKKW, powożenia i ujeżdżenia. Organizatorzy liczą, że w sobotę zostanie pobity rekord frekwencji tych zawodów. Łączna pula nagród wynosi 311 tysięcy złotych.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI) i jedna najważniejszych imprez w Europie, mająca rangę eliminacji Pucharu Świata. W tym sezonie pierwsze zawody odbyły się na przełomie listopada i grudnia minionego roku w Poznaniu, a pod koniec stycznia i na początku lutego rywalizowano w Lublinie. Po krakowskiej imprezie zawody kończące cykl zaplanowano w Warszawie (12-15 marca).

Tauron Arena to największa arena Cavaliady. W zeszłym roku na trybunach zasiadło łącznie 14 tysięcy kibiców.

Pierwsza edycja Cavaliady w Krakowie spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród zawodników, kibiców, sponsorów i wystawców. Co roku wypełniamy trybuny w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, wyprzedając bilety jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Naszym marzeniem jest teraz wypełnienie trybun Tauron Areny, największej hali w Polsce. Chcielibyśmy w tym roku poprawić rekord frekwencji na zawodach jeździeckich w Polsce

– powiedział dyrektor Cavaliada Tour Radosław Kulupa.

Tegoroczna edycja krakowskiej imprezy zyskała większy prestiż, zwłaszcza w części skokowej. Niedzielny konkurs Grand Prix zaliczany będzie również do kwalifikacji Pucharu Świata. Będzie to jednocześnie przedostatni etap Ligi Europy Centralnej.

Najważniejszymi konkursami części skokowej będą: czwartkowe Venus vs. Mars, piątkowa Duża Runda i Potęga Skoku, sobotnie Speed&Music i finał Średniej Rundy, a przede wszystkim niedzielna Grand Prix o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Zwycięzcą pierwszego Grand Prix Krakowa w zeszłym roku był Wojciech Wojcianiec na koniu Cassio Melloni.

Wojcianiec, po przerwie na zawody w Lublinie, pojawi się w Krakowie. Nie stracił on jeszcze nadziei na kwalifikację do igrzysk w Tokio. Według najnowszego rankingu FEI jest sklasyfikowany jako pierwszy rezerwowy.

W programie zawodów jest też Cavaliada Future dla młodzieży w wieku 9-11 lat, rywalizującej na kucach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts