Były pułkownik skazany i zdegradowany. Chodzi o przestępstwo seksualne

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

  

Za wykorzystanie seksualne kobiety pułkownik Wojska Polskiego został skazany i zdegradowany – poinformowała Prokuratura Krajowa. Wyrok jest prawomocny.

W środę w postępowaniu apelacyjnym Sąd Okręgowy w Poznaniu orzekł o degradacji pułkownika Jacka S. Mężczyzna był oskarżony o wykorzystanie bezradności i doprowadzenie pokrzywdzonej kobiety do poddania się innej czynności seksualnej – podano w komunikacie.

Wcześniej Sąd Rejonowy w Szamotułach, jako sąd pierwszej instancji, uznał winę wojskowego i wymierzył mu karę zaaprobowaną przez prokuraturę, ale nie orzekł wnioskowanej degradacji pułkownika.

Śledczy z Wydziału do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zaskarżyli wyrok pierwszej instancji.

W apelacji prokurator podniósł, iż oskarżony w chwili dokonania przestępstwa był pułkownikiem, czyli starszym oficerem Sił Zbrojnych RP. Dopuszczając się przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, utracił właściwości wymagane do bycia żołnierzem, godząc nie tylko w szeroko rozumiany honor żołnierza polskiego, ale i w honor poszczególnych żołnierzy i kombatantów walk o ojczyznę

 – podała Prokuratura Krajowa.

Sąd drugiej instancji zgodził się z argumentacją prokuratora zawartą w apelacji i orzekł środek karny w postaci degradacji Jacka S. Wyrok jest prawomocny – przekazała prokuratura.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki chwali nową propozycję unijnego budżetu."Rozmowy przyniosły rezultat"

Mateusz Morawiecki, / Kancelaria Premiera

  

"Cieszymy się, że już dziś widać, że nasze rozmowy, nasze negocjacje z przewodniczącym (Rady Europejskiej) Charlesem Michelem, z przewodnicząca Komisji Europejskiej Urszulą von der Leyen przyniosły rezultat. Te nowe propozycje, które otrzymaliśmy, są lepsze od tych, które wcześniej wpłynęły" - powiedział premier Mateusz Morawiecki

Morawiecki zaznaczył, ze rozpoczynające się w Brukseli negocjacje budżetowe są najtrudniejsze z dotychczasowych.

"Są najtrudniejsze, ponieważ z jednej strony Wielka Brytania wychodzi z UE - a nawet już wyszła - i to oznacza, że będzie rocznie około 8-9 mld euro mniej. Kiedy to pomnożymy razy siedem, wiemy, że jest to duża luka w budżecie"

- powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/311785-waza-sie-losy-budzetu-ue-decydujace-rozmowy-juz-jutro]

Dodał, że będą też trudne, ponieważ część krajów naciska na nowe cele, chce ułożyć zupełnie inna strukturę tego budżetu i jednocześnie chce obniżyć wydatki na politykę rolną i spójności.

"Z naszej perspektywy nie ma zgody na to, żeby jednocześnie dokonać rewolucji w strukturze budżetu UE i jego obniżenia"

- powiedział.

Podkreślił, ze rząd chce podprawić pozycję Polski w kilku obszarach.

[polecam:https://niezalezna.pl/311726-premier-morawiecki-w-financial-times-glebokie-ciecia-w-budzecie-ue-nie-moga-byc-uzasadnione]

"Cieszymy się, że już dziś widać, po tych ostatnich propozycjach, które trafiły do mnie, że nasze rozmowy, nasze negocjacje z przewodniczącym (Rady Europejskiej) Charlesem Michelem, z przewodnicząca KE Urszulą von der Leyen przyniosły rezultat. Te nowe propozycje, które otrzymaliśmy, są lepsze od tych, które wcześniej wpłynęły"

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts