Kolejne ofiary koronawirusa w Chinach. Służby informują o 106 osobach zmarłych

/ pixabay.com/geralt

  

Do 106 wzrosła w Chinach liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa, a zarażonych nim jest już ponad 4 tysiące osób - poinformowały dzisiaj rano czasu lokalnego chińskie media.

W samej prowincji Hubei, gdzie epidemia miała swój początek, zmarły kolejne 24 osoby, a kolejnych blisko 1,3 tysiąca osób zostało zarażonych.

W poniedziałek poinformowano o pierwszej ofierze śmiertelnej wirusa w Pekinie.

Epidemia koronawirusa, mogącego wywoływać groźne zapalenie płuc, wybuchła pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze w praktyce odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan; zawiesiły m.in. komunikację, zarówno połączenia lokalne, jak i dalekobieżne.

Nowy koronawirus jest już w kilkunastu innych państwach, w tym w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Australii, Kanadzie i we Francji. W poniedziałek o pierwszych przypadkach infekcji poinformowały władze Sri Lanki i Niemiec.

Jak dotąd nie ma doniesień o zgonach poza Chinami kontynentalnymi. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policjanci zabezpieczyli 110 cennych dzieł sztuki

/ http://www.policja.waw.pl/

  

Stołeczni policjanci przy współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym zabezpieczyli 110 dzieł sztuki, m.in. ikony, obrazy oraz ornamenty pochodzące z Europy Wschodniej - powiedziała podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazała podinspektor Bieniak, jakiś czas temu stołeczni kryminalni dostali informację, że do Polski mogły zostać nielegalnie przewiezione dzieła sztuki pochodzące z Europy Wschodniej. "Policjanci ustalili, gdzie aktualnie mogą się one znajdować i postanowili to sprawdzić" - podkreśliła policjantka.

Do policyjnej akcji przy współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym doszło pod koniec ubiegłego roku. "Funkcjonariusze weszli do trzech mieszkań na terenie Warszawy oraz dwóch domów w powiecie żyrardowskim. Zabezpieczyli tam 110 sztuk ikon, ornamentów, obrazów oraz innych dzieł sztuki cerkiewnej i sakralnej" - podała podinspektor.

Wskazała, że wszystko wskazuje na to, że zabezpieczone dzieła reprezentują sztukę kręgu wschodniego chrześcijaństwa i pochodzą z Rosji, Ukrainy oraz Białorusi. "Wśród nich znalazło się także kilka polskich ksiąg drukowanych oraz wyroby rzemiosła polskiego" - dodała.

"Ze wstępnej ekspertyzy biegłego z zakresu sztuki cerkiewnej i malarstwa ikonowego wynika, że około 30 sztuk spośród zabezpieczonych przedmiotów to zabytki o szczególnym znaczeniu dla kultury pochodzące z XVIII i XIX, głównie z Rosji i Bałkanów. Dzieła te mają znaczną wartość historyczną i muzealną. Pozostałe przedmioty prawdopodobnie zostały wykonane współcześnie, ale zawierają elementy o pochodzeniu historycznym"

- tłumaczyła policjantka.

Według śledczych właściciel zabezpieczonych dzieł sztuki kupował je głównie na bazarach, w antykwariatach i w domach aukcyjnych.

"Teraz funkcjonariusze sprawdzają, skąd i w jaki sposób dzieła sztuki trafiły do kraju oraz dlaczego znalazły się w prywatnych rękach. Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota prowadzą policjanci ze stołecznego wydziału dochodzeniowo-śledczego"

- dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts