Koronawirus w kolejnym kraju Europy. Przypadek zarażenia wykryto teraz w Bawarii

Niemcy są kolejnym po Francji krajem w Europie, gdzie stwierdzono przypadek zarażenia koronawirusem. Jak poinformował późnym wieczorem w poniedziałek rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia, zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii.

pixabay.com/geralt

Jak poinformował bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), stan kliniczny pacjenta jest dobry.

- Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia

 - zapewnił LGL.

Według LGL osoby, które miały bliski kontakt z pacjentem, zostały szczegółowo poinformowane o możliwych symptomach choroby, drogach zakażenia i działaniach profilaktycznych.

Bawarskie ministerstwo zdrowia i LGL zapowiedziały na wtorek przed południem konferencję prasową, podczas której mają podać więcej informacji. Rzecznik ministerstwa podkreślił, że obecnie - w ocenie służb medycznych i sanitarnych - ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Bawarii jest niewielkie.

Niemcy są drugim, po Francji, krajem Europy, w którym pojawił się nowy koronawirus.

W Chinach potwierdzono już blisko 2 800 przypadków zarażenia nowym wirusem, który – jak się przypuszcza – pojawił się pod koniec ubiegłego roku w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei. W wyniku zakażenia zmarły jak dotąd 82 osoby.

By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze praktycznie zamknęły liczący 11 mln mieszkańców Wuhan, uniemożliwiając wyjazd z miasta.

Nowy koronawirus jest już w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Australii, Kanadzie, a w Europie - we Francji i Niemczech. Jak dotąd nie ma doniesień o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Niemcy #Bawaria

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo