Budka tłumaczy wpadki Kidawy-Błońskiej

/ By Tomasz-Henryk-Ostrowski-2004 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85524421

  

Borys Budka, nowy szef PO pytany o to, skąd bierze się "tyle wpadek" Małgorzaty Kidawy-Błońskiej odpowiedział, że nie dostrzegł większych wpadek, a jedynie "czasem zdarzy się przejęzyczenie". Podkreślił, że "myślę, że dla Polaków dużo ważniejsze jest to, by prezydent był empatyczny, by starał się rozmawiać, nie pokrzykiwał, przede wszystkim był wiarygodny".

Budka w TVN24 powiedział, że obecnie przede wszystkim zamierza poświęcić się ciężkiej pracy na rzecz kampanii wyborczej kandydatki PO na prezydenta, wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ocenił, że jest ona najlepiej przygotowaną kandydatką do funkcji prezydenta. Zapowiedział, że jego pierwszym zadaniem, jako szefa PO będzie zbudowanie profesjonalnego sztabu wyborczego.

Pytany skąd bierze się "tyle wpadek" Kidawy-Błońskiej odpowiedział, że nie dostrzegł większych wpadek, a jedynie "czasem zdarzy się przejęzyczenie". Podkreślił, że "myślę, że dla Polaków dużo ważniejsze jest to, by prezydent był empatyczny, by starał się rozmawiać, nie pokrzykiwał, przede wszystkim był wiarygodny".

Budka zapytany, czy wie już jakie pieniądze będą przeznaczone na kampanię wyborczą Kidawy-Błońskiej odpowiedział, że będzie to maksymalna dopuszczona prawem kwota.

"Czyli będzie to 19 mln zł, bo tak prawo dopuszcza"

- przyznał.

Na pytanie o nazwisko szefa sztabu wyborczego Kidawy-Błońskiej odpowiedział:

"Ta decyzja jeszcze przed nami".

"Jestem po dobrej rozmowie z panią marszałek (Kidawą-Błońską), wspólnie to ustalamy. Myślę, że w tym tygodniu będziemy w stanie to zakomunikować, chociaż podkreślam, że formalnie taka funkcja będzie mogła być powierzona dopiero, kiedy pani marszałek Sejmu (Elżbieta Witek) rozpocznie procedurę wyborczą, czyli ogłosi datę wyborów" - mówił Budka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Telewizyjne reality show wstrzymane! To w obawie przed koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / logo programu

  

Amerykańskie reality show "The Amazing Race" zostało wstrzymane z powodu zwiększonego zagrożenia koronawirusem. Telewizja CBS poinformowała o tym w specjalnym komunikacie.

Z powodu dużej ostrożności wszyscy zawodnicy i pracownicy produkcyjni wracają do domu i będą obserwowani. Zgodnie z oświadczeniem, w momencie gdy produkcja została zawieszona, uczestnicy odwiedzili tylko Anglię i Szkocję. Żaden uczestnik ani nikt z zespołu produkcyjnego nie zaraził się wirusem ani nie wykazał objawów. Nowa data rozpoczęcia reality show nie została ustalona.

"The Amazing Race" to reality show oparte na rywalizacji drużyn. Drużyny wyruszają w podróż dookoła świata. Ścigają się na kilku kontynentach, przemierzając ponad 70 000 mil, aby walczyć o główną nagrodę - milion dolarów. Wyścig podzielony jest na kilka etapów. 

Od 31 grudnia 2019 r. do 28 lutego 2020 r. odnotowano 83 tys. 365 potwierdzonych przypadków COVID-19. Na chorobę wywołaną nowym koronawirusem zmarło 2 tys. 857 osób. Przypadki zachorowań zanotowano dotychczas, oprócz Chin, m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Danii, Belgii, Grecji, Norwegii, Rosji i w Austrii.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts