Były dziennikarz prezesem Górnika

/ By Błażej Szczepaniak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69706068

  

Były dziennikarz katowickiego „Sportu” Dariusz Czernik został prezesem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Górnika Zabrze.

52-letni Czernik od czerwca 2019 – po wygaśnięciu kadencji poprzedniego prezesa Bartosza Sarnowskiego - tworzył wraz Małgorzatą Miller-Gogolińską dwuosobowy zarząd. Nowy prezes w przeszłości pisał przez 25 lat m.in. o Górniku dla „Sportu”. Był w tej gazecie szefem działu piłkarskiego, zastępcą redaktora naczelnego i członkiem zarządu spółki wydającej gazetę.

W 2017 roku został kierownikiem działu sportu Muzeum Miejskiego w Zabrzu i rozpoczął współpracę z Górnikiem.

„Z Zabrzem i Górnikiem związane jest całe życie moje i rodziny. Od dziadków, przez rodziców, żonę i moje dzieci. Przez dekady miałem zaszczyt poznać dziesiątki, jeżeli nie setki wspaniałych piłkarzy, trenerów, działaczy i kibiców tworzących wielką historię i rodzinę Górnika, z wieloma mam regularny kontakt, często łączą nas koleżeńskie i przyjacielskie relacje. Dziś dziękuję im wszystkim za wsparcie, dobre słowo i zaufanie”

– powiedział Czernik, cytowany w klubowym komunikacie.

Podkreślił, że należący do samorządu miejskiego Górnik jest stabilny finansowo.

„Naszym zadaniem jest, by podnieść klub na jeszcze wyższy poziom sportowy i organizacyjny. Sprawić, że ludzie Górnika będą dumni i spełnieni, a pozostali będą mówić o nas z szacunkiem”

– podsumował Czernik, który wielokrotnie podczas klubowych uroczystości imponował wiedzą o historii 14-krotnego mistrza Polski.

Prowadzony przez trenera Marcina Brosza zespół zajmuje po 20 kolejkach 12. miejsce w tabeli ekstraklasy. Piłkarze w styczniu przygotowywali się do wiosennych meczów na zgrupowaniu w cypryjskiej Ayia Napie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W powiecie lubińskim sztab Kidawy-Błońskiej zorganizował spotkanie... z jej portretem - WIDEO

  

Różne rzeczy widzieliśmy w kampaniach wyborczych, ale tego jeszcze nie było! Koalicja Obywatelska zorganizowała dla mieszkańców powiatu lubińskiego (Dolny Śląsk) spotkanie wyborcze. Ale z obywatelami spotkała się nie Małgorzata Kidawa-Błońska, ale... jej portret.

Czy kandydatka KO nie miała czasu? A może organizujący spotkanie doszli do wniosku, że portret Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wypadnie lepiej niż sama polityk?

Na odpowiedzi na te pytania będziemy musieli poczekać. Ale przypomnijmy, że hasło wyborcze Kidawy-Błońskiej to... "Prawdziwa prezydent".

Nagranie ze spotkania robi wrażenie!

A oto niektóre komentarze internautów:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts