Kara za usiłowanie zabójstwa żony

zdjęcie ilustracyjne / AJEL CC0

  

Na 11,5 roku więzienia krakowski sąd apelacyjny skazał dziś biznesmena Pawła W., oskarżonego o brutalne pobicie żony Marty D. Sąd przychyli się do stanowiska pokrzywdzonej i jej pełnomocników oraz prokuratury i uznał, że było to usiłowanie zabójstwa.

Wyrok jest prawomocny.

Sąd orzekł wobec Pawła W. karę łączną 11,5 roku pozbawienia wolności, a wobec drugiego z oskarżonych Mariusza K. karę łączną 9 lat pozbawienia wolności.

Oskarżeni mają pięcioletni zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów – zakaz ten przez pierwszy rok będzie kontrolowany w systemie dozoru elektronicznego.

Marta D. ma otrzymać także 300 tys. zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i ponad 16 tys. zł za spowodowane szkody.

Do pobicia kobiety doszło w nocy z 11 na 12 marca 2016 r. w Stróży. Według biegłych przeżyła wyłącznie dzięki interwencji policji i natychmiastowej pomocy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Litwa podejmuje działania w związku z koronawirusem. Ogłoszono sytuację nadzwyczajną

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/geralt

  

Rząd Litwy ogłosił dzisiaj sytuację nadzwyczajną w kraju w celu ograniczenia zagrożeń wywołanych koronawirusem. W kraju nie ma jeszcze potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem Covid-19, który wywołuje śmiertelnie niebezpieczne zapalenie płuc.

Ogłoszenie sytuacji nadzwyczajnej ułatwi wykorzystywanie rezerwy państwowej do zarządzania kryzysem, nabywania potrzebnych środków bez ogłaszania przetargów publicznych, pozwoli też na kontrolowanie migracji z kraju i do kraju.

Jak wyjaśnił wiceminister zdrowia Algirdas Szeszelgis, decyzję ogłoszenia sytuacji nadzwyczajnej podjęto, gdyż w Europie rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem.

„Lista obszarów dotkniętych wirusem w Europie szybko się zmienia, a to zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się go na inne państwa Unii Europejskiej i europejski obszar gospodarczy, również na Litwę” - powiedział dziennikarzom Szeszelgis.

Na Litwie postanowiono też powołać Państwowe Centrum Operacji Kryzysowych, które będzie koordynowało działania. Pierwsze posiedzenie Centrum pod przewodnictwem ministra zdrowia Aurelijusa Verygi zaplanowane zostało na czwartek. Tego dnia Centrum ma m.in. podjąć decyzję w sprawie zaplanowanego na piątek meczu koszykówki Żalgiris Kowno – AX Armani Exchange Olimpia Mediolan.

Obecnie na Litwie kontrolowane są wszystkie samoloty z Mediolanu i Chin. Odpowiednie instytucje utrzymują stały kontakt z osobami, które wróciły z Włoch i Chin. Poczta litewska poinformowała, że tymczasowo wstrzymała wysyłanie i przyjmowanie paczek i listów z zagrożonych koronawirusem włoskich gmin.

Władze Wilna w poniedziałek zleciły częstsze dezynfekowanie klamek drzwi, poręczy i uchwytów w transporcie miejskim oraz innych często dotykanych powierzchni.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts