Małopolska czeka na decyzję Watykanu. Chcą zdążyć przed 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II

Małopolska czeka na decyzję Watykanu o ustanowieniu Jana Pawła II patronem województwa. Według przedstawicieli krakowskiej kurii jest szansa, że stolica apostolska ogłosi postanowienie do końca lutego.

Jan Paweł II / By Eric Draper - whitehouse.gov, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115922

- Uzyskaliśmy poparcie i pozytywną opinię jego ekscelencji abp. Marka Jędraszewskiego i Konferencji Episkopatu Polski. W tej chwili dokumenty są w Watykanie i czekamy na decyzję administracji watykańskiej w nadziei, że będzie pozytywna i że będziemy mogli ją ogłosić

– powiedział dzisiaj na sesji sejmiku małopolskiego marszałek Witold Kozłowski.

W ocenie biskupa krakowskiego Janusza Mastalskiego "jest szansa, że stolica apostolska podejmie decyzję do końca lutego i będziemy mogli się nią cieszyć przed 18 maja" (dzień setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły).

Rezolucję o ustanowieniu Jana Pawła II patronem województwa sejmik Małopolski przyjął w maju. Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 32 radnych, dwoje się wstrzymało.

W dokumencie podkreślono, że ustanowienie Jana Pawła II patronem województwa małopolskiego byłoby podkreśleniem szczególnych, niezwykle silnych związków łączących papieża Polaka z ziemią rodzinną.

"Małopolska to miejsce, z którym związanych jest wielu świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Jan Paweł II zajmuje wśród nich miejsce szczególne, co wyraża się między innymi w wyjątkowej trosce Małopolan o pamięć o nim i o miejsca związane z jego życiem" – zaznaczono

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jan Paweł II #Watykan #Małopolska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo