Bieda przeplatająca się z powiewem Zachodu. „Śpiący Lwów”, czyli wernisaż... z przypadku

"Śpiący Lwów" / fot. Michał Wyszyński/OFMC

Do 10 lutego w kieleckim Domu Kultury „Zameczek” można oglądać wystawę fotograficzną Michała Wyszyńskiego zatytułowaną "Śpiący Lwów".

Autor prac urodził się w 1983 roku w Warszawie i wychował na Górcach na warszawskim Bemowie. Z fotografią związany jest od ponad dwudziestu lat. Ten kierunek artystyczny zaszczepiła w nim mama, pod której okiem w dzieciństwie mógł stawiać swoje pierwsze fotograficzne kroki przy użyciu takich aparatów jak Start czy Zenit. Porusza się głównie w tematyce architektury i krajobrazu. I tak na wspomnianej wystawie możemy podziwiać właśnie architekturę Lwowa uwiecznioną na 35 zdjęciach, wykonanych we wrześniu ubiegłego roku. Podczas oglądania prac wzmożonych emocji dodaje kilka polskich akcentów.

Wizyta we Lwowie nie była planowana pod kątem wystawy. To inne plany zdjęciowe były głównym celem. Jednak 6 godzin wolnego czasu wystarczyło, by pokazać szerszej publiczności część niszczejącej architektury miasta. Mimo że Michał Wyszyński we Lwowie pojawił się nieco z przypadku, to niewątpliwie to miasto na stałe pozostało w jego sercu. Jest ono, jak to ujął, rajem dla kadrów architektury. Bieda przeplatająca się z powiewem Zachodu powoduje wrażenie jakby na ulicach zatrzymał się czas...

Wernisaż, w dniu otwarcia, cieszył się zainteresowaniem mieszkańców Kielc, przebywających tam Ukraińców oraz  kilkunastoosobowej delegacji najwierniejszych fanów ze stolicy. Przy oprawie muzycznych lwowskich ballad z można było doskonale poczuć klimat panujący obecnie na ulicach Lwowa. Galeria mieści się w Kielcach przy ulicy Słowackiego 23. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mat.pras., niezalezna.pl, OFMC

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts