Lis odpowie za swoje słowa pod adresem Pieli? Może w przyszłości... Dzisiejsze przesłuchania odroczono

/ fot. Aleksander Mimier

  

Pani talenty są na miarę nazistowskiej propagandy. Talentu niewiele, ale gorliwość w służbie partii odpowiednia - napisał Tomasz Lis pod animacją Barbary Pieli. Ta pozwała dziennikarza, oczekując przeprosin na Twitterze i kwoty w wysokości tysiąca złotych. Dziś w sprawie mieli być przesłuchani świadkowie, m.in. Jerzy Owsiak czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Sprawę odroczono, jednak poinformowano o tym tylko jedną stronę sporu.

12 kwietnia 2019 roku Barbara Piela udostępniła w mediach społecznościowych animację „Kosmiczne Siły Obrony Demokracji”. Film w krótkim okresie czasu zyskał sporą popularność.

Na wpis Pieli zareagował dziennikarz Tomasz Lis. „Pani talenty są na miarę nazistowskiej propagandy. Talentu niewiele, ale gorliwość w służbie partii odpowiednia” - napisał publicysta.

Z uwagi na duży zasięg Tomasza Lisa na Twitterze, jego komentarz wywołał falę nienawiści, skierowanej głównie wobec autorki animacji. Ta zdecydowała się wnieść akt oskarżenia wobec Lisa.

Sąd Okręgowy w Warszawie IV Wydział Cywilny - rozprawa odbędzie się w dniu 27 stycznia 2020r. o godz. 10:30 w przy al. "Solidarności" 127 , 00-898 Warszawa w sali 219, w sprawie z powództwa Barbary Pieli przeciwko Tomaszowi Lisowi o ochronę dóbr osobistych (przeprosiny na portalu Twitter) i o zapłatę (1 tys. zł)

- informowała wczoraj w mediach społecznościowych Piela. Wśród świadków ze strony pozwanego znaleźli się m.in. Sławomir Broniarz, Hanna Gronkiewicz-Waltz czy Jerzy Owsiak.

Dziś sędzia na sali rozpraw poinformowała o odroczonej rozprawie na wniosek obu stron. Niestety tylko strona pozwanego (Tomasza Lisa) została wcześniej powiadomiona o ww. decyzji. Przesłuchanie świadków przełożono na 29 kwietnia 2020 roku na godz. 10:00. To odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Warszawie - sala 363.

Nieświadomi odroczonego przesłuchania, udaliśmy się na miejsce. Tam zastaliśmy jedynie Barbarę Pielę oraz jej pełnomocnika. Oto, co usłyszeliśmy od animatorki:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...


Pierwsza ofiara śmiertelna w Kuwejcie

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/jorono

  

W Kuwejcie zmarła pierwsza osoba zakażona nowym koronawirusem - podała kuwejcka agencja prasowa KUNA. W ciągu ostatniej doby potwierdzono też 62 nowe przypadki infekcji Covid-19.

Jak dotąd nie ma informacji na temat wieku zmarłej osoby.

Kuwejt był jednym z pierwszych krajów Bliskiego Wschodu, w którym wykryto koronawirusa. Pierwszy przypadek stwierdzono 24 lutego. Do dziś według oficjalnych statystyk wirusem zainfekowanych zostało 479 osób. 62 z nich to przypadki wykryte w ciągu ostatniej doby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts