Karambol z udziałem autobusu. Są poszkodowani

/ zdjęcie ilustracyjne / / Lubuska Policja

  

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku autobusu, do którego doszło w poniedziałek rano w miejscowości Olszyny w powiecie kamiennogórskim na Dolnym Śląsku. Najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca autobusu. Pasażerami w większości byli uczniowie.

Do wypadku doszło po godz. 7 rano w miejscowości Olszyny w powiecie kamiennogórskim. Oficer prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze mł. bryg. Karol Leszczyński przekazał że autobus jadący w kierunku Kamiennej Góry wpadł w poślizg na oblodzonej jezdni, w wyniku czego wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Autobusem podróżowało łącznie 13 osób. "Większość z nich to uczniowie, którzy dojeżdżali do szkół w Kamiennej Górze" - powiedziała asp. szt. Marta Nieć z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Poinformowała, że hospitalizowane zostały trzy osoby, a najpoważniejsze obrażenia odniósł kierowca autobusu. "Jego stan nie zagraża życiu" – przekazała. Jak dodała policjantka, pozostali pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Po 40 latach otwarto dla turystów dom uważany za perłę wykopalisk archeologicznych w Pompejach

Zdjęcie ilustracyjne / CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=118595

  

Po 40 latach w Pompejach otwarto ponownie dla zwiedzających dom uważany za perłę tamtejszych wykopalisk archeologicznych na terenie starożytnego miasta. To tzw. Dom Kochanków, który został zniszczony w wyniku trzęsienia ziemi na południu Włoch w 1980 roku.

Ruiny tego budynku zostały odkryte w 1933 roku. To jedna z najbardziej sugestywnych pozostałości miasta, zburzonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery. Ocalało z niego niemal w całości drugie piętro. Jego nazwa pochodzi od wielkiego, dobrze zachowanego malowidła ściennego.

Remont tego oraz innych budynków rozpoczął się przed sześciu laty w ramach współfinansowanej z funduszy unijnych inicjatywy pod nazwą Wielki Projekt Pompeje, której celem jest przywrócenie świetności jednemu z najsłynniejszych na świecie parków archeologicznych. Ostatnio popada on w ruinę z powodu zaniedbań w pracach konserwacyjnych oraz w konsekwencji gwałtownych zjawisk pogodowych w tym rejonie kraju.

Włoski minister kultury Dario Franceschini, ogłaszając dziś koniec robót w Domu Kochanków, powiedział, że Pompeje to "historia odrodzenia i wzór dla całej Europy, jak należy zarządzać funduszami unijnymi".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts