Duże zmiany w kadrze Polski na konkurs w Sapporo

Kamil Stoch / Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

W kadrze Polski na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Sapporo, które odbędą się w następny weekend, trener Michal Dolezal wprowadził znaczne zmiany. W ekipie znajdzie się bowiem trzech nowych zawodników z kadry B.

Powołani zostali Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła prowadzeni przez Dolezala oraz Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł, którymi opiekuje się Maciej Maciusiak.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata obecnie najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski jest Kubacki. Triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni jest czwarty, ze stratą 107 pkt do prowadzącego Niemca Karla Geigera.

[https://niezalezna.pl/307829-stoch-dogania-malysza-w-klasyfikacji]

Stoch jest szósty, Żyła 13., a Murańka - 61. Stękała i Zniszczoł dotychczas punktów PŚ nie zdobyli.

W niedzielę 25-letni Murańka zwyciężył na Okurayamie w Sapporo w konkursie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy poznamy raport podkomisji smoleńskiej? Dziś Macierewicz podał konkretną datę

Antoni Macierewicz / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- Najważniejsza jest prawda. Najważniejsze jest, by dominowała prawda o tym, dlaczego do tego doszło i jak się zachowywały poszczególne środowiska, grupy społeczne, a także opinia międzynarodowa. Prawda jest najlepszym uczczeniem tego dramatu - powiedział w Olsztynie Antoni Macierewicz, nawiązując do zbliżającej się 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej powinny wyglądać godnie, a to jest dramatyczne wydarzenie, jak Sejm ocenił wtedy, kiedy mieliśmy z tym do czynienia. Największa tragedia niepodległej Polski

- powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej w Olsztynie poseł PiS Antoni Macierewicz.

- W tym godnym odniesieniu, w tym godnym uczczeniu, które obejmie z pewnością cały naród, bez względu na różnice polityczne, społeczne czy też nawet różnice związane z oceną przyczyn tej tragedii, najważniejsza jest prawda. Najważniejsze jest, by dominowała prawda o tym, dlaczego do tego doszło i jak się zachowywały poszczególne środowiska, grupy społeczne, a także opinia międzynarodowa. Prawda jest najlepszym uczczeniem tego dramatu

- wskazał Macierewicz. [polecam:https://niezalezna.pl/292919-kiedy-poznamy-raport-koncowy-podkomisji-smolenskiej-a-macierewicz-podal-mozliwy-termin]

Jak przypomniał, w tym roku 10 kwietnia wypada podczas Wielkiego Tygodnia, w Wielki Piątek, i w związku z tym - jak dodał - najpewniej uroczystości będą przesunięte. Zapewnił, że 10 kwietnia podkomisja smoleńska przygotuje raport, choć - jak wskazał - niektóre jego elementy zapewne będą ogłoszone później.

Podkreślił, że obecnie Polacy są w kluczowym momencie, w którym zdecydują o przyszłości Polski.

- Jesteśmy w przełomowym momencie naszej historii, kluczowym momencie, który zdecyduje o przyszłości Polski. Zdecyduje o tym, czy będziemy kontynuowali te historyczne przemiany, jakie zostały dokonane w ciągu ubiegłych 5 lat, czy będziemy odbudowywali siłę Polski, siłę militarną, siłę społeczną, siłę gospodarczą

- podkreślił Macierewicz.

Jak wskazał, od tego też zależy, "czy podniesiemy z powrotem te grupy społeczne, które były przez dziesięciolecia, począwszy od lat 40., spychane na margines najpierw przez formację komunistyczną, potem przez formację liberalną czy też, jak historycznie się to nazywa, >>postokrągłostołową<<".

- To wszystko sprawiło, że nie byliśmy w stanie wykorzystać wielkiego potencjału polskości

- ocenił.

Jak mówił, "potencjału, który w czasie drugiej wojny światowej sprawił i pokazał, jak bohaterskim jest nasz naród, jak zdolnym do najwyższych wyrzeczeń i poświęceń, walcząc nie tylko o swoją wolność i niepodległość, ale także poświęcając się na rzecz ratowania życia innych narodów, innych ludzi, jak żaden inny w Europie, jak żaden inny na świecie".

Podkreślił, że "ten wielki dorobek jest punktem odniesienia w przemianach, jakie realizuje Zjednoczona Prawica, jakie realizują kolejne rządy >>dobrej zmiany<<, jakie realizuje pan prezydent Andrzej Duda".

- Musimy to dokończyć. To jest nasze historyczne zadanie

- dodał. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts