Jourova będzie rozmawiała z przedstawicielami najwyższych polskich władz? Ujawniono plan spotkań

Zdjęcie ilustracyjne / By European Parliament from EU - Hearing of Věra Jourová (Czech Republic) - Vice president-designate - Values and Transparency, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82911512

  

We wtorek może dojść w Warszawie do rozmów wiceszefowej Komisji Europejskiej Viery Jourovej z przedstawicielami najwyższych polskich władz, w tym z ministrem sprawiedliwości, marszałek Sejmu i prezes Trybunału Konstytucyjnego - powiedziało w niedzielę PAP unijne źródło w Brukseli.

Według niego, krąg możliwych rozmówców Jourovej obejmuje obok Zbigniewa Ziobry, Elżbiety Witek i Julii Przyłębskiej również marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, ministra do spraw europejskich Konrada Szymańskiego, I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf i rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara, jak też przedstawicieli Krajowej Rady Sądownictwa. Ostateczna lista warszawskich spotkań wiceprzewodniczącej KE zostanie zatwierdzona w poniedziałek - zaznaczyło unijne źródło.

"Komisja Europejska jest bardzo zaniepokojona sytuacją dotyczącą praworządności w Polsce, w szczególności ostatecznym przyjęciem nowelizacji prawa o organizacji sądów"

- powiedział w piątek na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Christian Wigand. Dodał, że Komisja będzie analizować tekst przyjętej w czwartek ustawy i jej zgodność z prawem unijnym.

"Nasze stanowisko było jasne od samego początku. Wiele razy wyraziliśmy nasze obawy. W liście z 19 grudnia wiceprzewodnicząca KE Viera Jourova zwróciła się do polskich władz o niekontynuowanie prac nad ustawą bez odpowiedniej konsultacji. Nadal uważnie śledzimy rozwój sytuacji i będziemy analizować ostateczny tekst aktu prawnego przyjętego wczoraj pod kątem zgodności z prawem UE"

- zaznaczył.

Podkreślił, że KE "bez wahania podejmie odpowiednie środki w razie potrzeby". Nie odpowiedział jednak na pytanie, jakie mogą to być środki.

Komisarz Jourova będzie uczestniczyła w poniedziałek w obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejny antybohater dzisiejszej publikacji „Wyborczej„. Dorota Kania o zarzutach, jakie na nim ciążą

/ fot. Aleksander Mimier

  

Gwałt, znęcanie się oraz nakłanianie do usunięcia ciąży, wyłudzanie pieniędzy oraz nakłanianie do składania fałszywych zeznań - to szereg zarzutów, jakie według redaktor naczelnej Telewizji Republika Doroty Kani ciążą na jednym ze świadków dzisiejszej publikacji „Gazety Wyborczej” prywatnym detektywie Jerzym G.

Dziś "Gazeta Wyborcza" napisała, że podczas przesłuchania z 2 lipca 2009 r. świadka koronnego Piotra K., ps. "Broda" opowiadał on przed prokuratorem, że Patrycja Kotecka, obecna żona Zbigniewa Ziobro, a w przeszłości dziennikarka TVP, była związana z ludźmi ze świata przestępczego Warszawy, głównie z gangiem mokotowskim. Według świadka Kotecka służyła gangsterom do rozpracowywania różnych środowisk, a kontakt z Ziobrą miała nawiązać na polecenie mafii.

Autor artykułu red. Wojciech Czuchnowski przywołała też słowa prywatnego detektywa, Jerzego G. Jak podaje Dorota Kania na Twitterze, to człowiek, na którym ciąży szereg zarzutów.

[polecam:https://niezalezna.pl/312843-zeznania-gangstera-na-lamach-wyborczej-i-atak-na-zone-ziobry-politycy-to-poziom-szamba]

„Świadek GW ws. P. Koteckiej. Tymczasowo aresztowany pod zarzutami gwałtu, znęcania się oraz nakłaniania do usunięcia ciąży, wyłudzania pieniędzy oraz nakłaniania do składania fałszywych zeznań

- wymienia dziennikarka.

Osobę Jerzego G. przedstawił też w nieco innym -niż „Wyborcza”- świetle red. Wojciech Wybranowski. Przypomniał wywiad detektywa z Onetem z 2011 roku, w którym mówił, że „wstrzyknięto mu truciznę i zarażono gronkowcem złocistym”.

[polecam:https://niezalezna.pl/312842-czuchnowskiego-i-wyborcza-czekaja-klopoty-zona-ziobry-zapowiada-zdecydowane-kroki-prawne]

"Gratuluje "GW""

- kpi dziennikarz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts