17 zastępów straży pożarnej dogasza halę przy ul. Stabłowickiej. Te może potrwać nawet do południa

/ / pixabay.com/CC0/jackal211

  

Strażacy dogaszają dziś rano pożar hali przy ul. Stabłowickiej. Tam  produkowane i magazynowane były artykuły papiernicze. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Informację o pożarze strażacy otrzymali po północy. Oficer prasowy PSP we Wrocławiu st. kpt. Tomasz Szwajnos przekazał, że hala, w której pojawił się ogień, ma powierzchnię 12 tys. metrów kwadratowych. Produkowano w niej i magazynowano artykuły papiernicze.

Rzecznik poinformował, że w pożarze nie ma osób poszkodowanych.

Dodał, że na miejscu pracuje teraz 17 zastępów straży pożarnej. Łącznie w akcji gaśniczej brały udział 32 zastępy.

Pożar jest opanowany i nie rozprzestrzenia się. Jednak dogaszanie może potrwać do południa

- powiedział rzecznik. Jak mówił, przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terytorium Włoch

/ pixabay.com

  

- Potwierdzenie obecności koronawirusa u 38-letniego mężczyzny w Lombardii jest pierwszym przypadkiem zakażenia, do jakiego doszło na terytorium Włoch - poinformowały służby medyczne. Mężczyzna nie był w Chinach, zjadł kolację z osobą, która stamtąd wróciła.

Wczoraj mieszkaniec okolic Mediolanu zgłosił się na pogotowie w miejscowości Codogno. Potwierdzono u niego groźnego wirusa z Chin. Jego stan określono jako bardzo ciężki.

Okazało się, że pod koniec stycznia Włoch ten zjadł kolację z przyjacielem, który wrócił z Chin i został potem hospitalizowany.

Dzisiaj 38-latek został przewieziony do mediolańskiego szpitala, a kwarantannie i badaniom poddano wszystkich, którzy mieli z nim kontakt, w tym jego żonę oraz lekarzy i pielęgniarki z pogotowia. To łącznie około 40 osób. Przypuszcza się, że jest wśród nich następnych dwoje zakażonych. Trwa oczekiwanie na wyniki badań.

To czwarty przypadek zakażenia koronawirusem we Włoszech. Troje pierwszych chorych to dwoje chińskich turystów z miasta Wuhan - epicentrum epidemii oraz ewakuowany stamtąd młody Włoch. Cała ta trójka zaraziła się w Chinach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts