Nie chcą taniego mięsa, bo szkodzi... klimatowi

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/RitaE

  

Aktywiści Greenpeace protestowali dzisiaj w Hamburgu i w 52 innych miastach Niemiec przeciw sprzedawaniu taniego mięsa w supermarketach. Zdaniem działaczy oferowane przez sklepy produkty pochodzą z hodowli szkodliwych dla klimatu i nieprzyjaznych dla zwierząt.

Greenpeace przebadał świeże mięso oferowane przez takie sieci sklepów jak Aldi, Lidl, Rewe, Real i Kaufland. Okazało się, że 88 proc. oferowanego w sprzedaży mięsa pochodzi z masowych, tanich hodowli.

"Sklepy mówią o dobru zwierząt, a jednocześnie oferują produkty, które są owocem cierpienia tych zwierząt, zamiast płacić rolnikom uczciwe ceny za lepszą produkty. Jest to sprzeczność. Tanie mięso szkodzi środowisku, klimatowi i zdrowiu. Sklepy muszą je zabrać z półek"

- apelowała na wiecu Hamburgu Stephanie Toewe, przestawiająca się jako ekspert Greenpeace ds. rolnictwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rząd PiS realizuje obietnice... opozycji. Morawiecki przypomniał niezrealizowane deklaracje PO

/ Twitter/@PremierRP

  

To Platforma Obywatelska obiecywała obniżkę podatków. Tymczasem nasz rząd obniżył podatek CIT, obniżył ZUS, podatek VAT i akcyzę na energię - mówił dziś w Kancelarii Premiera szef rządu Mateusz Morawiecki, podsumowując 100 dni rządu.

Premier przytoczył kilka przykładów obietnic Platformy Obywatelskiej, które - według niego - zostały zrealizowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. "A więc nasz rząd realizuje obietnice opozycji. Bo przecież to właśnie rząd PO obiecywał obniżkę podatków i co zrobili? Podnieśli VAT z 22 na 23 procent. Tymczasem nasz rząd obniżył podatek CIT dla małych i średnich przedsiębiorców - 93 procent przedsiębiorców z tego może korzystać - z 19 na 9 procent. Obniżyliśmy ZUS; obniżyliśmy VAT w matrycy i obniżyliśmy akcyzę na energię kosztem kilku miliardów złotych" - podkreślił Morawiecki.

A jednocześnie - dodał - "nasza największa inwestycja w obniżkę podatków, czyli obniżka podatku PIT dla 16 mln pracujących Polaków i 8 mln emerytów".

[polecam:https://niezalezna.pl/313479-premier-morawiecki-panstwo-bylo-silne-wobec-slabych-i-slabe-wobec-silnych-my-to-zmienilismy]

Premier zaznaczył, że PO mówiła też o bonie edukacyjnym. "Ale jakoś zapomnieli go zrealizować. My natomiast wdrożyliśmy dobry start - wyprawkę dla dzieci" - zauważył.

"Albo mówili coś o elektronizacji służby zdrowia. Tymczasem to wielka zasługa pana ministra Łukasza Szumowskiego, pana ministra Janusza Cieszyńskiego, e- recepta wdrożona, e-zwolnienia, elektroniczne zwolnienia wdrożone. I wiele innych działań, dzięki którym służba zdrowia lepiej może alokować środki"

- podkreślił Mateusz Morawiecki.

 

W jego ocenie jeśli chodzi o służbę zdrowia, jest jeszcze wiele do zrobienia i to jest dla rządu wielki priorytet. "Jesteśmy daleko od takiego standardu, na który Polacy zasługują, którego bym sobie życzył, ale będziemy ciężko pracować w najbliższych czterech latach, żeby usprawniać służbę zdrowia na każdym jej odcinku" - podkreślił szef rządu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts