W zeszłym roku w Antwerpii skonfiskowano 62 tony kokainy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

62 tony kokainy skonfiskowano w zeszłym roku w porcie w Antwerpii na północy Belgii; to o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej - wynika z danych belgijskich urzędów celnych.

Brazylia, Ekwador i Kolumbia to trzy kraje, z których pochodziło najwięcej przejętej kokainy.

W ostatnich latach nastąpił bardzo duży wzrost, jeśli chodzi o ilość tego narkotyku skonfiskowanego w antwerpskim porcie. Jeszcze pięć lat temu rocznie ilość przejętej kokainy nie przekraczała 10 ton.

Kokaina nie jest jedynym narkotykiem wysyłanym do Europy przez Antwerpię. Jak podała w piątek telewizja VRT, belgijska służba celna w zeszłym roku skonfiskowała tam także 1,8 tony heroiny, 0,5 tony marihuany i 1,1 tony innych zakazanych substancji. Heroiny i marihuany przejęto mniej niż w 2018 roku.

VRT informuje jednak, że przejęta w Antwerpii kokaina stanowi prawdopodobnie tylko niewielką część trafiających tam narkotyków, bo sprawdzana jest tylko niewielka część wszystkich kontenerów. Służby celne w najbliższych latach chcą jednak kontrolować ich więcej, wykorzystując w tym celu m.in. sztuczną inteligencję.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najpierw rozwalili scenariusz, później ośmieszyli Kidawę-Błońską! "Nawet ręki nie podacie?"

/ Facebook

  

Na początek konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zaplanowano wystąpienia m.in. lidera Platformy Obywatelskiej Borysa Budki czy ekologa Józefa Drzazgowskiego. Po tym, scenariusz wydarzenia kompletnie się rozsypał. Młodzi aktywiści zabrali głos, punktując „bierność polityków w obliczu katastrofy klimatycznej”. Po wszystkim odmówili podania ręki Małgorzacie Kidawie-Błońskiej.

Hala Global Expo na warszawskim Żeraniu jest wypełniona - pojawili się parlamentarzyści i działacze Platformy Obywatelskiej, a także politycy innych ugrupowań należących do Koalicji Obywatelskiej - Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych.

Oprócz kandydatki na prezydenta, podczas konwencji głos zabrał m.in. lider PO Borys Budka. Jak zakładał scenariusz, swoje przemówienia mieli też zaproszeni goście spoza polityki - Polacy, którzy opowiedzieli o swoich problemach i oczekiwaniach wobec przyszłej prezydent.

O problemach klimatycznych mówił podczas konwencji Józef Drzazgowski ze Stowarzyszenia Eko Przyjezierze.

- Nie ma planu B. Nie ma alternatywy. Nie ma powrotu. Jeśli nie potraktujemy kryzysu klimatycznego z należytą powagą, wszyscy za to zapłacimy. Czas obietnic, rozmów i konferencji się skończył

- przekonywał.

W trakcie tego przemówienia, na scenę dostała się dwójka młodych reprezentantów Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Przekonywali, że neutralność klimatyczna musi być osiągnięta do 2040 roku.

Po zakończonym apelu zeszli ze sceny. To sama Małgorzata Kidawa-Błońska pofatygowała się do młodych osób, jednak ci nie odwzajemnili serdeczności. Odmówili podania ręki kandydatce na prezydenta.

Jak pisze organizacja na Twitterze, jej działacze chętnie uścisną dłoń Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, "kiedy ta przekuje słowa w czyny i zadeklaruje przygotowywanie pakietu ustaw, które doprowadzą nas do neutralności klimatycznej do 2040 roku".

Gdy nadszedł czas wystąpienia samej Kidawy-Błońskiej, na scenie znaleźli się -także goście spoza scenariusza- aktywiści Greenpeace. Niedługo później obsługa wydarzenia skłoniła ich do zejścia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, Facebook

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts