Emocjonujący konkurs skoków w Zakopanem. Pobity nowy rekord skoczni!

Piotr Żyła / Screen TVP Sport

  

Niemcy wygrali drużynowy konkurs skoków narciarskich w Zakopanem, wyprzedzając Norwegów i Słoweńców. Sobotni konkurs rozgrywany był w świetnej atmosferze, a niewielkie różnice w odległościach spowodowały, że przez większość czasu drużyny z miejsc 2-6 rotowały pomiędzy sobą. Ozdobą konkursu było pobicie rekordu skoczni, który dotąd należał do Dawida Kubackiego.

Po pierwszej serii prowadzili Niemcy, którzy wyprzedzali Norwegów i Słoweńców. Czwarte miejsce zajmowała Austria, która mogła nawet prowadzić, gdyby nie słaby skok Stefana Krafta. Polacy toczyli zaś zaciętą walkę ze Słoweńcami i Japończykami. Rosjanie szanse na awans stracili po dyskwalifikacji Romana Trofimowa, który miał niewłaściwy kombinezon.

Kolejność po pierwszej serii:
1. Niemcy - 561.7 pkt
2. Norwegia - 20,1 pkt straty
3. Słowenia - 31,9 pkt straty
4. Austria - 33.3 pkt straty
5. Polska - 33.6 pkt straty
6. Japonia - 41.1 pkt straty
7. Czechy - 94.6 pkt straty
8. Szwajcaria - 104.3 pkt straty
9. Rosja - 266.8 pkt straty, brak kwalifikacji do II serii.

Skład kadry Polski: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki.

Z Polaków najdalej - na 135 m - wylądował Kubacki, Stoch miał 134,5 m, Żyła - 123 m i Wolny - 122,5 m. Po trzech grupach Polska była szósta, na piątą pozycję zespół wyprowadził skaczący jako ostatni Kubacki (135 m).

Ozdobą drugiej serii był skok Yukiyi Sato, który pobił rekord dużej skoczni w Zakopanem, skacząc 147 metrów. Spośród Polaków poziomem odstawał niestety Jakub Wolny, który jako jedyny nie przekroczył ani razu punktu konstrukcyjnego skoczni (K125).

W drugiej serii drużyna trenera Michala Doležala zaliczyła następujące rezultaty: Piotr Żyła - 136,5 m, Jakub Wolny - 118,0 m, Kamil Stoch - 135,5 m i Dawid Kubacki - 139,5 m (ze skróconym rozbiegiem).

Kolejność końcowa:
1. Niemcy - 1182.2 pkt
2. Norwegia - 40.0 pkt straty
3. Słowenia - 57.2 pkt straty
4. Japonia - 59.7 pkt straty
5. Polska - 63.6 pkt straty
6. Austria - 67.3 pkt straty
7. Szwajcaria  - 207.6 pkt straty
8. Czechy - 217.1 pkt straty

Jutro konkurs indywidualny, w którym wśród faworytów będą także Polacy, szczególnie Kamil Stoch i Dawid Kubacki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Opolskie struktury z rekordową liczbą głosów poparcia dla Andrzeja Dudy

/ Twitter/@V_Porowska

  

W ciągu trzech tygodni opolskie struktury PiS zebrały blisko 30 tysięcy głosów poparcia na listach ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy - podała podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Violetta Porowska, szefowa struktur PiS w regionie.

Jak powiedziała na konferencji prasowej poseł na Sejm Violetta Porowska, szefowa wojewódzkich struktur Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim, w ciągu niespełna trzech tygodni działacze i sympatycy PiS w regionie zebrali rekordową liczbę podpisów na listach poparcia dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

- Zostały już zebrane 28 764 podpisy. Nie pamiętam, by podobna liczba podpisów została zebrana przez jakąkolwiek partię w którychkolwiek wyborach

- podkreśliła Porowska.

Zdaniem posłanki, dzięki zaangażowaniu całego środowiska prawicowego, na terenie województwa pod listami poparcia dla Andrzeja Dudy możliwe będzie zebranie 50 tysięcy podpisów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts