Doradca Komorowskiego wspomina jego wyborczą porażkę: Przykładem idiotyzmu było 16 bronkobusów

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

- Kampania Bronisława Komorowskiego w 2015 roku stała się areną walki różnych frakcji w Platformie Obywatelskiej i było to jedną z przyczyn porażki wyborczej prezydenta - uważa doradca byłego prezydenta Tomasz Nałęcz. Według niego, niedociągnięć było wiele, a jednym z najlepszych przykładów są tzw. "Bronkobusy".

Pięć lat temu kampania prezydencka była niezwykle intensywna. Niemal wszystkie sondaże dawały zwycięstwo Bronisławowi Komorowskiemu, lecz Andrzej Duda spotykał się z Polakami, konsekwentnie dążył do zwycięstwa i ostatecznie pokonał ówczesnego prezydenta w drugiej turze wyborów. Doradca Komorowskiego wspomina tamten czas i wskazuje na błędy, jakie wtedy popełniono.

- Komorowski padł ofiarą partykularnych interesów PO i wewnętrznej rywalizacji w Platformie. Np. w 2000 roku kampanię Kwaśniewskiego robił SLD. To był ogromny wysiłek tej partii, ale zarazem był zakaz stemplowania kampanii Kwaśniewskiego znakiem partyjnym. W kampanii 2015 r. było odwrotnie. Platforma uważała, że Komorowski ma zwycięstwo w kieszeni, a sama ma słabe notowania, więc trzeba się nagłośnić, korzystając z kampanii Komorowskiego

- uważa Tomasz Nałęcz. 

Według niego, efekt takich działań był do przewidzenia. 

- PiS w pewnym momencie zorientowało się, że to jest ta furtka, dzięki której można zamienić wyłom w murze w wielką dziurę. Efekt był taki, że nie tyle Platforma się nagłośniła, ile sprowadziła wynik Komorowskiego do swojego. Nie mówiąc już o tym, że tam były dwie lub więcej frakcji, które się ścierały, podstawiając sobie wzajemnie nogi

- stwierdza. 

Niedociągnięć w kampanii Komorowskiego, co zdecydowało o wygranej Andrzeja Dudy, było wiele.

- Najlepszym przykładem idiotyzmu było 16 bronkobusów, choć w żadnym nie było Komorowskiego. Bronkobus przyjeżdżał, ludzie czekali na Komorowskiego, a tu wychodził poseł PO, którego już mieli serdecznie dosyć. Tak to wyglądało

- kończy Nałęcz. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Atak nożownika we Francji

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Dwie osoby zginęły, a siedem zostało rannych w sobotę w ataku nożownika w miejscowości Romans-sur-Isere w południowo-wschodniej Francji - poinformowały źródła związane ze śledztwem, na które powołuje się agencja AFP. Napastnika zatrzymano. Reuters pisze o dwóch ofiarach śmiertelnych i czterech rannych.

Atak miał miejsce rano przed piekarnią, do której ustawiła się kolejka - poinformowała burmistrz Marie-Helene Thoraval, cytowana przez Reutera. Dodała, że napastnik został zatrzymany. Nie wiadomo, jakie były motywy jego napaści.

AFP zwraca uwagę, że we Francji panuje epidemia koronawirusa, w ramach której obowiązują ścisłe ograniczenia w zakresie poruszania się w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts