Trendy 2020

  

Rok 2020 w wymiarze globalnym nie będzie przełomem, a raczej kontynuacją lub intensyfikacją pewnych tendencji. Nie zmieni się np. to, że w 28, a za chwilę w 27 krajach UE aż 40 proc. młodych ludzi (poniżej 24. roku życia) pracuje na śmieciówkach, umowach na czas określony.

To powoduje poczucie niestabilności, radykalizuje scenę polityczną – to zaś prowadzi do osłabienia tradycyjnych partii. Widać to szczególnie we Francji i Włoszech, w pewnej mierze w Niemczech. Ciekawe, że gdy chodzi o ludzi powyżej 55. roku życia, na umowach czasowych w UE pracuje ich aż sześć razy mniej niż tych najmłodszych. To problem Unii, ale też globalny – w niemałej mierze także Polski. Innym wyzwaniem jest brak wody. Na świecie to poważny problem: przeszło 40 krajów skupiających jedną trzecią mieszkańców globu cierpi na brak wody. Aż 2 mld ludzi używa wody zanieczyszczonej, a prawie 800 mln ma ograniczony dostęp do wody pitnej. Choć powszechnie mówi się o wyścigu zbrojeń, to mniej o wyścigu w kosmosie. Tymczasem w najbliższym czasie opanowanie Marsa planują nie tylko NASA i Europejska Agencja Kosmiczna, lecz także Chiny i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Warto to wiedzieć – polski Sąd Najwyższy nie jest pępkiem świata.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts