Pierwsze przypadki koronawirusa odnotowane w Europie! Ministerstwo nie wyklucza kolejnych

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Francuskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że w tym kraju wykryto dzisiaj dwa przypadki koronawirusa, jeden w Bordeaux, drugi w okolicach Paryża. To pierwsze przypadki tego wirusa w Europie.

Szybko zidentyfikowaliśmy pierwsze przypadki na naszym terytorium 

- powiedziała francuska minister zdrowia podczas briefingu prasowego, dodając, że niestety prawdopodobne jest wykrycie innych przypadków w najbliższych dniach.

Minister Agnes Buzyn zapewniła, że ​​władze zrobią "wszystko, co mogą, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa".

W przypadku zarażenia z Bordeaux jest to 48-letni mężczyzna, który w czwartek przyszedł do centrum konsultacyjnego tym mieście. Mężczyzna, który dzień wcześniej wrócił z rejonu Wuhan w Chinach, kaszlał i miał gorączkę. Został izolowany zgodnie z procedurą, przewieziony karetką na oddział chorób zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Bordeaux.

Na razie nie wiadomo wiele o podparyskim przypadku.

W ostatnich dniach głośna we francuskich mediach była historia Chinki, która na Weibo (chiński odpowiednik Facebooka) chwaliła się celowym ominięciem kontroli na lotnisku. 

Tuż przed wylotem miałam lekką gorączkę i kaszel. Śmiertelnie się wystraszyłam i szybko wzięłam leki. Ciągle sprawdzałam temperaturę. Na szczęście udało mi się ją zbić i moja odprawa przebiegła gładko

 – opowiadała w sieci, gdzie zamieściła też zdjęcia z jednej w restauracji w Lyonie.

Tymczasem w Chinach trwają prace, by postawić w Wuhan specjalny szpital, który będzie tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem (2019-nCoV). Placówka ma powstać w sześć dni. Podobny przypadek miał miejsce kilkanaście lat temu, gdy wybuchła epidemia SARS - informują tamtejsze media.

 

Aktualizacja: Wieczorem we Francji wykryto trzeci przypadek zakażenia koronawirusem. Więcej informacji ma zostać przekazane mediom w sobotę.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, wprost.pl, bfmtv.com

Tagi

Wczytuję komentarze...


Prezydent o najtrudniejszej chwili po katastrofie smoleńskiej: "To był moment kompletnej pustki"

zdjęcie ilustracyjne, / faktysmolensk.pl

  

Najgorszym dla mnie momentem było, gdy powiedzieli, że wszyscy zginęli; to był moment kompletnej pustki - powiedział w TVP1 prezydent Andrzej Duda, wspominając wydarzenia 10 kwietnia 2010 r. "Dzisiaj nie można powiedzieć, co tam (w Smoleńsku) się stało i dlaczego, między innymi dlatego, że na samym początku podejmowano takie, a nie inne decyzje" - dodał.

Prezydent wspominał w TVP wydarzenia 10 kwietnia 2010 roku. Podkreślił, że tego dnia nie był w delegacji prezydenckiej i pojechał do swojego domu w Krakowie, gdzie tuż przed godziną 9. otrzymał telefon.

"Dzwoniła nasza znajoma, która kiedy usłyszała mój głos, rozpłakała się, ja zacząłem się pytać, co się stało? A ona powiedziała do mnie takim zapłakanym głosem, że spadł samolot z prezydentem. Nigdy tych słów nie zapomnę"

- wspominał prezydent.

Pytany, jakie emocje wtedy nim targały, Andrzej Duda odparł, że przede wszystkim wiedział, kto poleciał do Smoleńska.

"Więc największe emocje dla mnie, to był moment, w którym powiedzieli, że wszyscy zginęli. To był moment kompletnej pustki, takiej bezdennej rozpaczy, która powoduje, że człowiek czuje się jakby był wydrążony w środku"

- powiedział prezydent.

Dodał, że długo nie mógł się z tego otrząsnąć.

"A kto wie, myślę, że dużo z tego i do dzisiaj jest gdzieś tam w mojej głębokiej świadomości, jako po prostu pewien ból"

- zaznaczył Andrzej Duda.

"Dzisiaj nie można powiedzieć, co tam (w Smoleńsku) się stało i dlaczego, między innymi dlatego, że na samym początku podejmowano takie, a nie inne decyzje"

– powiedział prezydent.

Jako przykład prezydent podał "kompletnie niezrozumiałą decyzje o tym, żeby uznać, że lot polskiej delegacji do Smoleńska samolotem wojskowym (...) był lotem cywilnym, że w związku z tym nie będzie stosowana dwustronna umowa pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską dotycząca katastrof przy lotach wojskowych, tylko będzie stosowana konwencja chicagowska dotycząca lotów cywilnych".

To - według prezydenta - "znacząco pogorszyło naszą sytuację w całym śledztwie dotyczącym przyczyn katastrofy".

"To między innymi, w moim przekonaniu, spowodowało, że do dzisiaj nie mamy w Polsce czarnych skrzynek, do dzisiaj nie mamy wraku samolotu, tylko wszystko znajduje się w Rosji. To właśnie dlatego, że na początku podjęto takie, a nie inne decyzje. To były decyzje Donalda Tuska, jego rządu, to były bardzo poważne błędy"

– mówił prezydent.

"Ówcześnie rządzącym można za to postawić tylko i wyłącznie ocenę niedostateczną" – oświadczył Andrzej Duda. 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts