Adam Małysz chce okrągłego stołu. Co z przyszłością polskich skoków narciarskich?

/ facebook.com/dawid.kubacki.official

  

Adam Małysz chciałby rozmawiać z przedstawicielami rządu o wprowadzeniu rozwiązań, które mogłyby zapewnić lepszą perspektywę dla skoków narciarskich w Polsce.

Pomimo znakomitej ostatnio formy Dawida Kubackiego i wciąż regularnych występów w czołówce Kamila Stocha czy Piotra Żyły przyszłość skoków narciarskich w Polsce nie rysuje się w różowych barwach. W najbliższym konkursie drużynowym w Zakopanem trener Michal Dolezal może mieć potężny ból głowy z wskazaniem czwartego zawodnika do drużyny. Nie widać też następców naszych mistrzów.

Adam Małysz mówił niedawno, że część utalentowanej młodzieży szybko zniechęca się do sportu. Wolą skakać wirtualnie, niż w rzeczywistości, ale problem dotyczy też prozaicznej sfery życia. Chodzi o zapewnienie młodym zawodnikom bezpieczeństwa finansowego do czasu ich ewentualnego awansu do kadry.

Wybitny przed laty skoczek, a obecnie dyrektor w Polskim Związku Narciarskim chciałby rozmawiać z przedstawicielami rządu o wprowadzeniu podobnych rozwiązań, jak w Niemczech czy Austrii. Małysz uważa, że podobnie jak w tych krajach młodzi polscy zawodnicy mogliby zostać zatrudnieni na przykład w policji, wojsku, urzędach celnych i być oddelegowani do sportu. Według niego część potencjalnych następców Stocha czy Kubackiego dzięki takim rozwiązaniom nie porzuciłaby treningów.

Adam Małysz na konferencji przed Pucharem Świata w Zakopanem przedstawił swoje pomysły na rozwój polskich skoków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: skijumping.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powtórny pogrzeb Marka Papały. Szczątki generała przeniesiono na Powązki Wojskowe

zdjęcie ilustracyjne / Arcaion CC0

  

Dziś odbył się powtórny pogrzeb gen. Marka Papały - poinformował były premier Leszek Miller. Szczątki generała zostały przeniesione z cmentarza w Pruchniku (Podkarpackie) na warszawskie Powązki Wojskowe. W uroczystościach wzięła udział delegacja Komendy Głównej Policji.

Gen. Papała został zastrzelony 25 czerwca 1998 r. przed blokiem w Warszawie, gdzie mieszkał. Istnieje kilka wersji dotyczących tego, kto dopuścił się tego czynu. Wielowątkowe śledztwo przedłużano wiele razy. Przesłuchano w nim kilkuset świadków, niektórych wielokrotnie.

Papała spoczął na cmentarzu komunalnym w Pruchniku (Podkarpackie), skąd pochodził. W piątek jego szczątki zostały przeniesione na Cmentarz Powązkowski w Warszawie, o czym poinformował b. premier Leszek Miller.

„Dziś odbył się powtórny pogrzeb Gen. Marka Papały. Żona i córka Generała w asyście delegacji Komendy Głównej Policji oraz licznej grupy przyjaciół i współpracowników przeniosły jego prochy na wojskowe Powązki. Pamiętamy!”

 - napisał na Twitterze polityk. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, w uroczystości brała udział kompania honorowa KGP oraz delegacja na czele z komendantem głównym policji gen. insp. Jarosławem Szymczykiem.

W 2009 r. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Z., „Słowikowi”, i Ryszardowi Boguckiemu, zarzucając im m.in. nakłanianie do zabójstwa Papały. W 2013 r. Sąd Okręgowy uniewinnił ich od zarzutów, krytycznie ocenił wiele działań organów ścigania w sprawie, a dowody uznał za „kruche”. - Sąd nie wie, dlaczego zabito gen. Marka Papałę - przyznał sędzia. Wyrok ten jest prawomocny. Prokuratura nie apelowała.

W 2014 r., z braku dowodów, łódzka prokuratura umorzyła wątek śledztwa ws. rzekomego zlecenia zabójstwa generała przez polonijnego biznesmena Edwarda Mazura.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts