Wicelider Bayern, którego najskuteczniejszym piłkarzem w ostatnich latach jest Robert Lewandowski, zgromadził 36 punktów i traci cztery do RB Lipsk. Schalke ma 33 i jest na piątym miejscu.

To najtrudniejszy mecz sezonu. Bayern ma najwyższą jakość ze wszystkich drużyn w Niemczech i trudno go pokonać. Ale to właśnie będziemy chcieli osiągnąć w sobotę. Jestem pewien, że rywal nas też nie zlekceważy. Liczymy na to, że w ofensywie jednemu czy drugiemu zawodnikowi Bayernu czasem coś nie wyjdzie i mecz potoczy się korzystnie dla nas

- powiedział obrońca gości Bastian Oczipka.

Gdy zespoły spotkały się po raz ostatni - 24 sierpnia 2019 roku, w 2. kolejce obecnego sezonu - Bayern wygrał na wyjeździe 3:0, a wszystkie bramki zdobył Lewandowski. Polak jest w bardzo dobrej formie i z 20 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Lewandowski w spotkaniach z Schalke trafia regularnie. W ostatnim meczu Bayernu z tym rywalem ustrzelił hat-tricka. W sobotę może pobić historyczny rekord Klausa Fischera sprzed blisko pół wieku!

Dla Lewandowskiego sobotnie spotkanie będzie okazją do wyrównania kolejnego historycznego osiągnięcia. Polak w każdym z ostatnich ośmiu meczów przeciwko Schalke strzelał co najmniej jednego gola, a łącznie zgromadził ich aż 11. Większą regularność w spotkaniach z jednym rywalem w historii Bundesligi zanotował tylko Klaus Fischer, który trafiał przeciwko VFB Stuttgart dziewięć razy z rzędu. Lewy może zatem już teraz wyrównać to osiągnięcie Niemca z lat 1969-1974.