Odpowie za naciąganie chcących kupić buty przez internet

/ Obraz Gerd Altmann z

  

Policjanci z Pakości (Kujawsko-pomorskie) zatrzymali mieszkankę Tczewa (Pomorskie), która naciągnęła kilkadziesiąt osób na kupno markowego obuwia przez internet - poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej w Policji w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka.

Sprawę policjanci z komisariatu w Pakości prowadzą od września zeszłego roku. Wówczas mieszkanka Pakości zgłosiła, że przez jeden portali zamówiła buty, wpłaciła pieniądze na wskazane konto i towaru nie otrzymała, a kontakt ze sprzedającą się urwał.

Policjanci, gromadząc materiał dowodowy ustalili, że taką samą metodą oszukanych zostało więcej osób. Zamawiający za parę butów płacili od 60 do 200 zł i ich nie otrzymali. W końcu funkcjonariusze ustalili, że osobą oferującą sprzedaż butów mieszka w Tczewie. Pojechali tam i zatrzymali 43-letnią kobietę.

Kobiecie przedstawiono 64 zarzuty dotyczące celowego wprowadzenia w błąd osoby chcące przez internet kupić obuwie. Ustalono, że na swoim procederze zarobiła 4,6 tys. zł.

Prokuratura Rejonowa w Inowrocławiu wobec podejrzanej zastosowała dozór policyjny. Przestępstwo, którego dopuściła się, zagrożone jest karą do ośmiu lata pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Demokraci chcą sankcji na Rosję

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com

  

Przywódca Demokratów w Senacie Chuck Schumer wezwał sekretarza stanu Mike'a Pompeo i sekretarza skarbu Stevena Mnuchina do nałożenia sankcji na Rosję w związku z pogłoskami, iż ponownie usiłuje się mieszać się w wybory prezydenckie w USA - poinformował w portal internetowy Politico.

W liście wystosowanym przez Schumera oraz dwóch innych senatorów demokratycznych Roberta Menendeza i Sherroda Browna, który uzyskało Politico, wezwano do "natychmiastowego i energicznego zastosowania sankcji wobec rządu Federacji Rosyjskiej i rosyjskich czynników odpowiedzialnych za taką ingerencję, a także wobec osób ich wspierających".

Senatorzy podkreślili, że "nie ma w istocie poważniejszego zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego niż stwarzane przez tych, którzy systematycznie podważali zaufanie i skuteczne funkcjonowanie naszych demokratycznych wyborów".

W ub. tygodniu dzienniki "New York Times" i "Washington Post" poinformowały, że funkcjonariusz wywiadu USA wysokiej rangi oświadczył przed komisją ds. wywiadu Izby Reprezentantów, iż Rosja ingeruje w tegoroczną kampanię przed wyborami prezydenckimi aby spowodować kolejny wybór Donalda Trumpa.

Trump, który wielokrotnie kwestionował informacje dostarczane mu przez amerykańskie organizacje wywiadowcze, miał zareagować gniewnie na te doniesienia.

W ub. tygodniu prezydent mianował Richarda Grenella, obecnego ambasadora USA w Niemczech i bliskiego sojusznika politycznego, na stanowisko p.o. szefa amerykańskich służb wywiadowczych. Zastąpił on na tym stanowisku Josepha Maguire'a, którego Trump zwolnił po jego zeznaniach w Izbie Reprezentantów podczas procedury impeachmentu.

Sprawa tzw. "Russiagate", czyli zarzucanych Trumpowi i jego współpracownikom bliskich kontaktów z Rosją, była jednym z powodów poważnych problemów politycznych Trumpa na początku kadencji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts