LOT kupuje Condora. Niemcy zadowoleni

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/oberaichwald

  

Rząd Niemiec ocenia, że kupno linii lotniczych Condor przez LOT, to "dobry sygnał". W piątek na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem oficjalnie potwierdzono, że oferta polskiego przedsiębiorstwa była najbardziej atrakcyjna.

Stanowisko niemieckiego rządu w tej sprawie podsumował w piątek rzecznik ministra gospodarki RFN Petera Altmaiera.

Przypomniał, że warunkiem przejęcia przez LOT niemieckich linii lotniczych Condor jest spłacenie zaciągniętych przez nie państwowych kredytów pomocowych w łącznej kwocie 380 mln euro. Wsparcia tego udzielił niemiecki państwowy bank KfW korzystając z gwarancji finansowych rządu federalnego i władz kraju związkowego Hesja.

Dzięki państwowej pomocy Condor mógł dalej funkcjonować po ogłoszeniu we wrześniu 2019 roku upadłości przez swego właściciela, czyli brytyjskie biuro podróży Thomas Cook i oczekiwać na oferty nabywców.

W piątek na konferencji prasowej we Frankfurcie nad Menem przedstawiciele Condora i LOT-u poinformowali, że oferta Polaków została uznana za najkorzystniejszą dla spółki, jej pracowników, partnerów, dostawców i klientów. LOT wygrał rywalizację o rentowne linie lotnicze z kilkoma innymi inwestorami, m.in. z amerykańskim funduszem Apollo i brytyjskim Greybull.

Condor, który jest ważnym partnerem dla niemieckich biur podróży, zatrudnia około 5 tys. osób i operuje ok. 60 samolotami na wakacyjnych trasach.

Jak poinformowała w piątek Polska Grupa Lotnicza, przejęcie niemieckiej firmy ma zakończyć się do końca kwietnia 2020 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Miliony na walkę z otyłością, cukrzycą i na rehabilitację

/ https://www.opolskie.pl/

  

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzyma 3,5 mln złotych od samorządu województwa na realizację dwóch programów: "Ćwicz i żyj zdrowo" oraz "Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie" - poinformowało biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego.

Jak informuje opolski urząd marszałkowski, koszt obydwu programów to blisko 3,5 mln złotych, z czego ponad 90 procent stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ich celem jest m.in. profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych w różnych grupach wiekowych. Realizacja projektów rozpocznie się w marcu tego roku.

Pierwszy program "Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie" adresowany jest do osób w wieku od 6 do 65 roku życia. Za 2,2 mln złotych specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przeprowadzą badania przesiewowe w kierunku nadwagi, otyłości i cukrzycy, którymi obejmą grupę około 10 tysięcy osób. Następnie ponad trzystu zakwalifikowanych do drugiego etapu pacjentów będzie objętych kompleksową opieką. Przygotowane dla nich zostaną m.in. zajęcia rehabilitacyjne, porady dietetyków i psychologów. Projekt będzie realizowany przez najbliższe dwa lata.

Z drugiego programu "Ćwicz i żyj zdrowo", o wartości 1,2 mln złotych, korzystać będą mogły osoby po incydentach sercowo-naczyniowych i zagrożone przedwczesnym opuszczeniem rynku pracy. Do programu mogą przystąpić osoby przed 65 rokiem życia. W warunkach ambulatoryjnych będzie im udzielana pomoc kardiologiczna. Dodatkowo uczestnicy programu będą korzystali z warsztatów edukacyjnych, indywidualnych konsultacji z psychologiem i dietetykiem. Według założeń autorów projektu, z tej formy pomocy w ciągu dwóch lat skorzysta ponad czterystu chorych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts