Oddała 130 tys. zł. oszustom

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/BeatriceBB

  

Ponad 130 tys. zł oszczędności przekazała w dwa dni oszustowi 84-letnia mieszkanka Nowej Soli w Lubuskiem. Kobieta uwierzyła w przedstawioną jej historię i była przekonana, że pomaga prawdziwej policji – poinformował Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Do jednej z mieszkanek zadzwonił oszust podający się za policjanta. Mówił, że trzeba szybko działać, żeby zatrzymać przestępców. Przekonywał, że do tego niezbędne jest zaangażowanie starszej kobiety.

"Oszust przekonał seniorkę, by wypłaciła z banku pieniądze, spakowała i położyła we wskazanym miejscu. I tak przez dwa dni; przestępca zadzwonił trzykrotnie. Łącznie kobieta przekazała mu ponad 130 tys. zł będąc pewna, że za chwilę przyjadą policjanci, zwrócą pieniądze i podziękują jej za współpracę. Kiedy nie mogła się ich doczekać, zawiadomiła policję. Dopiero wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa"

– powiedział Jaroszewicz.

To kolejne tego typu przestępstwo, do którego doszło w tym tygodniu w Nowej Soli. W poniedziałek przestępcy podający się za policjantów wyłudzili pieniądze od dwóch seniorek z tego miasta - łącznie 60 tys. zł.

Jaroszewicz podkreślił, że by uniknąć podobnych sytuacji, lubuska policja prowadzi wiele spotkań i inicjatyw prewencyjnych. Wśród nich są także rozmowy z pracownikami banków. Niestety, nadal dochodzi to tego typu przestępstw.

"Zachęcamy, by rozmawiać ze swoimi bliskimi o metodach działania przestępców. Policja nigdy nie prosi o wypłacanie pieniędzy. Nie należy także przekazywać danych dostępowych do swojego konta. Ostrożność może uchronić przed stratą oszczędności życia"

– zaapelował policjant. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Katar: tam też już koronawirus

/ leo2014

  

W Katarze zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Pacjentem jest 36-letni mężczyzna, który niedawno wrócił z Iranu.

Resort poinformował, że stan zakażonego jest stabilny.

Po informacji katarskiego ministerstwa zdrowia jedynym krajem Zatoki Perskiej, w którym nie stwierdzono jeszcze infekcji, jest Arabia Saudyjska. Najgorsza sytuacja jest w Iranie, gdzie według rządowych informacji zmarły 43 osoby, a niemal 600 jest zakażonych.

Większość infekcji w krajach tego regionu stwierdzono u osób, które odwiedziły niedawno Iran bądź miały kontakt z osobami będącymi w tym kraju. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts