Walka ma sens

  

Potężna akcja dyplomatyczna i informacyjna Polski w mediach polskich i przede wszystkim zagranicznych przy udziale prezydenta i rządu oraz wielu mediów prywatnych, w tym Strefy Wolnego Słowa, które uświadamiały światu, jaka jest prawda o Holokauście, kto był ofiarą, a kto był katem, dała efekty.

Putin, mimo obaw, w oficjalnym przemówieniu nie zaatakował Polski, a wiele wskazywało na to, że wykorzysta do tego uroczystość w Izraelu. Jestem przekonany, że ten scenariusz ulegał zmianie pod wpływem bardzo stanowczej reakcji Polski, ale też państw, które nas wsparły, między innymi dzięki skutecznej akcji dyplomatycznej polskiego rządu. Putin już wie, że ataki na Polskę nie są bezkarne i ponosi się tego poważne konsekwencje. Między innymi takie, że świat może się dowiedzieć o zbrodniach sowieckich i rosyjskich w czasie II wojny światowej zarówno na Polakach, Żydach, jak i innych narodach. Gdyby nie ta zdecydowana postawa, scenariusz dla Polski byłby pewnie o wiele gorszy. Dzisiaj nasz kraj pokazał, że potrafi się obronić i jest suwerenny, nie tylko dlatego, że ktoś nam wolność podarował, ale przede wszystkim dlatego, że sami musieliśmy ją wywalczyć.
Tomasz Sakiewicz

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts