Do sieci trafiło zdjęcie z toalety. Jachira przygotowała happening, ale... nie pozwolili jej na prezentację!

Klaudia Jachira / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska; facebook.com

  

- Wszyscy wiedzieliśmy, że tak będzie. Nawet się przygotowałam - tak Klaudia Jachira opisywała swoje działania przed sejmowym głosowaniem nad odrzuceniem uchwały Senatu w sprawie reformy sądownictwa. Reprezentantka Koalicji Obywatelskiej zamknęła się w toalecie, by napisać na kartce słowo "dyktatura". Miała je zaprezentować na sali sejmowej, ale... jej nie pozwolili!

Sejm odrzucił dziś uchwałę Senatu w sprawie odrzucenia w całości nowelizacji ustaw sądowych, rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Oznacza to, że nowela trafi teraz do podpisu prezydenta.

Rozpatrywaniu tego punktu w obradach towarzyszyły ogromne emocje. Niektórym posłom opozycji puściły nerwy, gdy na mównicy znajdował się poseł PiS Piotr Sak. 

Samą siebie przeszła jednak poseł Klaudia Jachira. Znana z happeningów parlamentarzystka postanowiła na dzisiejszą okazję przygotować "coś ekstra". Zamknęła się w toalecie (najprawdopodobniej dla niepełnosprawnych, o czym świadczy wyposażenie i wielkość pomieszczenia), rozłożyła kartki, wzięła do ręki mazak i napisała: DYKTATURA. Problem w tym, że... zabronili jej zaprezentować swoje dzieło na sali plenarnej. Wrzuciła więc je na Facebooka.

- Wszyscy wiedzieliśmy, że tak będzie. Nawet się przygotowałam. Schowałam się w toalecie i napisałam "dyktatura". Ale miało być bez happeningów. Tak powiedzieli na klubie. No to było

- napisała Jachira w mediach społecznościowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bezdomny pośmiertnie odzyskał tożsamość. Śledczy ustalili ją po prawie 17 latach

/ policja.pl

  

Po blisko 17 latach policjanci z Sosnowca zdołali ustalić  tożsamość bezdomnego mężczyzny, który zginął w pożarze w centrum miasta. Kluczowe okazało się nietypowe znamię, które pierwotnie uznano za obrażenia doznane w pożarze.

O rozwikłaniu zagadki sprzed lat poinformowała w poniedziałek komenda wojewódzka w Katowicach. Jak zaznaczają policjanci, na grobie mężczyzny, pochowanego jako "NN" zawisła wreszcie tabliczka z jego imieniem i nazwiskiem.

W kwietniu 2003 roku funkcjonariusze z Sosnowca prowadzili śledztwo w sprawie zgonu mężczyzny, którego częściowo zwęglone zwłoki znaleziono po pożarze w jednym z bloków w centrum miasta. Do zaprószenia ognia doszło przypadkiem, a nietrzeźwy, bezdomny mężczyzna nie zdołał uciec z budynku.

Zwłoki po pożarze były w takim stanie, że ustalenie, kim był zmarły, okazało się bardzo skomplikowane. Jednym z niewielu śladów był charakterystyczny tatuaż, zachowany niemal w całości. Sprawdzono dokładnie bazę osób poszukiwanych i zaginionych, jednak okazało się, że profil mężczyzny nie pasuje do żadnej z poszukiwanych osób.

"Policjanci nie ustawali w wysiłkach, by ustalić tożsamość zmarłego. Systematycznie sprawdzali wszystkie możliwości. Jeden po drugim, typowani mężczyźni byli jednak ponad wszelką wątpliwość wykluczani. W przypadkach, kiedy już na początku nie ma zbyt wielu punktów zaczepienia, postępowania są zwykle bardzo żmudne i długotrwałe" - podała sosnowiecka policja.

Na właściwy trop kryminalni wpadli dopiero niedawno. "Nie wydawał się on z wielu powodów prawdopodobny, jednak kolejny raz wytypowali, kim mógł być pochowany jako NN zmarły. Identyfikacji dokonał członek jego rodziny. Wskazał na znak szczególny – nietypowe znamię, które uprzednio wzięto za obrażenia powstałe w wyniku zdarzenia" - opisują policjanci.

Jak podkreślają, nagrodą za trud włożony w prowadzenie tak żmudnych i długotrwałych poszukiwań była wdzięczność rodziny zmarłego, która wreszcie poznała prawdę o jego losie i może teraz odwiedzać jego grób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts