Artyści na Fryderyk Festiwal 2020: Perfect, Organek, Zawiałow, Viki Gabor i inni...

Fryderyk Festiwal 2020 / instagram.com/fryderykfestiwal

  

Jak podali w czwartek organizatorzy, do artystów występujących podczas Fryderyk Festiwal 2020 dołączyły zespoły Perfect i Organek oraz soliści: Viki Gabor, Król i Kękę.

Zespół Perfect pojawi się na festiwalu w drugim jego dniu (14 marca 2020)i nie tylko zagra, ale odbierze również Złotego Fryderyka – przyznawanego za całokształt twórczości. "Ogromnie się cieszę, że Rada Akademii Fonograficznej uhonorowała Złotym Fryderykiem jeden z najważniejszych zespołów rockowych na polskiej scenie muzycznej" – powiedział Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video i członek Rady Akademii Fonograficznej. "Perfect, założony 40 lat temu przez wybitnego artystę i wizjonera Zbigniewa Hołdysa, to przede wszystkim świetni muzycy, fantastyczne brzmienie, niepowtarzalny głos Grzegorza Markowskiego i piosenki, które śpiewają już co najmniej dwa pokolenia" - dodał.

Na tej samej gali zaśpiewa także Viki Gabor – 13-letnia polska wokalistka pochodzenia romskiego, zwyciężczyni 17. Edycji Konkursu Eurowizji dla Dzieci, finalistka polskiej edycji programu "The Voice Kids 2019".

Grający alternatywny rock zespół Organek wystąpi w trzecim dniu festiwalu (15 marca 2020). Grupa została założona w 2013 przez Tomasza Organka i jest laureatem wielu nagród, w tym Fryderyków 2017 za utwór i album roku. Tego dnia nie zabraknie także muzyki alternatywnej za sprawą Króla - artysty, uhonorowanego Paszportem „Polityki” 2020, który wykona utwory z ostatniego albumu „Nieumiarkowania”.

Raper Kękę, który również potwierdził udział w Fryderyk Festiwal, zagra tam w ramach debiutującego w tym roku projektu Scena Nowego Rapu, prezentującego hip-hopowych początkujących artystów. Kękę zaprezentuje materiał z płyty "Mr Kękę".

Do tej pory obecność na festiwalu zadeklarowało kilkoro innych artystów. 14 marca wystąpi Kayah (w 2019 r. zaśpiewała na płycie "Tischner. Mocna nuta", nominowanej do Fryderyków 2019), Muniek Staszczyk (leader nieistniejącego już zespołu T.Love, który w ubiegłym roku wydał solową płytę "Syn Miasta"), Krzysztof Zalewski (wokalista nominowany w 2019 do Paszportów „Polityki”) i Daria Zawiałow (nagrodzona w 2018 r. Fryderykiem za fonograficzny debiut roku otrzymała dwie platynowe płyty za albumy "A Kysz!" i "Helsinki").

Zawiałow zagra także w trzecim dniu festiwalu, a wraz z nią Natalia Przybysz (laureatka Fryderyka 2018 za album roku pop za płytę "Światło nocne", która w 2019 r. wydała album "Jak malować ogień") i Baranovski (finalista IV edycji The Voice of Poland, w 2019 r. wydał album "Zbiór").

 
 
 
 
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

W powiecie lubińskim sztab Kidawy-Błońskiej zorganizował spotkanie... z jej portretem - WIDEO

  

Różne rzeczy widzieliśmy w kampaniach wyborczych, ale tego jeszcze nie było! Koalicja Obywatelska zorganizowała dla mieszkańców powiatu lubińskiego (Dolny Śląsk) spotkanie wyborcze. Ale z obywatelami spotkała się nie Małgorzata Kidawa-Błońska, ale... jej portret.

Czy kandydatka KO nie miała czasu? A może organizujący spotkanie doszli do wniosku, że portret Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wypadnie lepiej niż sama polityk?

Na odpowiedzi na te pytania będziemy musieli poczekać. Ale przypomnijmy, że hasło wyborcze Kidawy-Błońskiej to... "Prawdziwa prezydent".

Nagranie ze spotkania robi wrażenie!

A oto niektóre komentarze internautów:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts