Dlaczego Putin w Jerozolimie nie zaatakował Polski? Waszczykowski: Nikt nie podjął jego narracji

Witold Waszczykowski / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Musimy się o tym przekonać w jego następnych wystąpieniach, czy będzie on rewidował swoją skrajną narrację, bo nikt nie chce tego podjąć i zaakceptować. Nawet ci, którzy jak Kantor byli organizatorami i inicjatorami tego wydarzenia, nie podjęli narracji Putina - ocenił przemówienie Władimira Putina były szef MSZ, a obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski w rozmowie z Niezalezna.pl.

Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Polacy byli uznawani przez nazistów za podludzi. Narody słowiańskie miały być albo zniszczone albo stać się niewolnikami bez własnej kultury, pamięci historycznej i języka 

powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie.

Były szef MSZ, a obecnie europoseł PiS Witold Waszczykowski zapytany przez Niezalezna.pl, dlaczego tym razem Putin nie zaatakował Polski, a jego narracja uległa zmianie, ocenił, że Putin nie odniósł się do tego, co stało się na ziemiach polskich, co zrobili Niemcy Polakom.

Jest to zniekształcenie historii poprzez przemilczenie, ale rzeczywiście jest to dużo łagodniejsza forma, niż robił to w ostatnim czasie, kiedy bezpośrednio atakował Polskę i oskarżał nasz kraj o współwinę w wybuchu II wojny światowej

- dodał.

Zdaniem Witolda Waszczykowskiego Putin "mógł mieć świadomość, że w czasie tej konferencji nie ma klimatu, żeby przyłączyć się do oskarżeń wobec Polski".

Być może miał informację, jak będzie wyglądało przemówienie Mike Pence'a, który wziął w obronę Polskę. Być może Putin nie chciał brzmieć skrajnie inaczej. Antypolskich akcentów nie było też w wystąpieniu premiera Izraela oraz innych mówców. Być może Putin nie chciał zachować się skrajnie i odejść od linii, która była wśród mówców. Jest to małe światełko w tunelu, być może, rozumie, iż jego narracja przegrywa z potężną narracją całego świata

- mówił.

Witold Waszczykowski podkreślił, że "musimy się o tym przekonać w jego następnych wystąpieniach, czy będzie on rewidował swoją skrajną narrację, bo nikt nie chce tego podjąć i zaakceptować".

Nawet ci, którzy jak Kantor, byli organizatorami i inicjatorami tego wydarzenia, nie podjęli narracji Putina

- zakończył były szef MSZ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Przybywa zakażonych na Węgrzech. Odnotowano również rekordową dobową liczbę zgonów

/ pixabay.com/RGY23

  

Liczba osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła na Węgrzech do 817, zaś 47 chorych zmarło – poinformowano dzisiaj na rządowej stronie internetowej poświęconej epidemii.

W ciągu ostatniej doby zmarło dziewięć osób i stwierdzono 73 nowe przypadki zakażeń. Są to najwyższe liczby dzienne od 4 marca, kiedy w kraju wykryto dwa pierwsze zakażenia.

Do tej pory 71 osób uznano za wyleczone. Na domowej kwarantannie przebywa prawie 15 tys. osób. Pobrano dotąd 23 746 próbek do testów.

Władze apelują do ludności, a w szczególności do mieszkańców Budapesztu, o przestrzeganie przepisów związanych z epidemią. Właśnie w stolicy oraz w okolicznym komitacie (województwie) peszteńskim stwierdzono dotąd najwięcej przypadków zakażeń – odpowiednio 345 i 153.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts