Do tragedii doszło 20 stycznia br. w powiecie nowosolskim. Jak poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora 44-latek w środę trafił do aresztu na trzy miesiące. W komunikacie przekazano, że podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, zasłaniając się niepamięcią, co do okoliczności i przebiegu zdarzenia drogowego; kwestionuje też wyniki badania stanu trzeźwości przeprowadzonego na miejscu zdarzenia. Te wykazały, że był pod wpływem alkoholu.

Prokuratura zapowiedziała dalsze czynności procesowe, m.in. zlecenie badań laboratoryjnych krwi pobranej od podejrzanego i powołanie biegłego z zakresu ruchu drogowego. Do wypadku doszło w poniedziałek rano na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 333 i 283 w pow. nowosolskim.

Według śledczych, 44-latek kierujący oplem vectrą nie zastosował się do nakazu stop, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ciężarówce marki Iveco i uderzył w nią. Ciężarówka zjechała na przeciwległy pas i zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwka oplem corsą. W wyniku odniesionych obrażeń na miejscu zmarła kobieta kierująca corsą, a pasażerka auta zmarła po przewiezieniu do szpitala w Nowej Soli.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy opla wykazało, że miał około promila alkoholu w organizmie.