Ofensywa dyplomatyczna Polski dała efekty. Tomasz Sakiewicz o niespełnionym zamyśle Putina

- Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę - tak dzisiejsze przemówienia na Światowym Forum Holokaustu komentuje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Według niego, niezwykle istotne było przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a.

Tomasz Sakiewicz
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Uwaga wielu obserwatorów zwrócona była dziś na Jerozolimę i na Światowe Forum Holokaustu, na które nie pojechał prezydent Polski Andrzej Duda. Organizatorzy nie przewidzieli bowiem dopuszczenia polskiego prezydenta do głosu, choć przemawiał prezydent Rosji. Władimir Putin tym razem skupił się na szukaniu współwinnych Holokaustu, wskazując na Litwę czy Ukrainę. Jego przemówienie było oczywiście fałszerstwem historii i gloryfikacją Armii Czerwonej oraz ZSRS.

Oligarcha Mosze Kantor w swoim przemówieniu wychwalał Rosję, jako... "ostoję w walce z antysemityzmem". 

[polecam:https://niezalezna.pl/307431-nazisci-nie-niemcy-a-rosja-ostoja-w-walce-z-antysemityzmem-kantor-przemowil-w-jad-waszem

Bardzo mocne słowa wypowiedział natomiast wiceprezydent USA Mike Pence, który wspomniał o Polsce, jako o jednej z największych ofiar Holokaustu. O mieście Oświęcim, gdzie mieścił się obóz koncentracyjny Auschwitz, mówił:

- Obóz mieścił się w Oświęcimiu, tak nazywało się to miasto. Planem było unicestwić kulturę polską. Naziści nadali polskiemu miastu niemiecką nazwę, dlatego obóz nazywał się obozem w Auschwitz.

O komentarz do dzisiejszych przemówień w instytucie Jad Waszem poprosiliśmy Tomasza Sakiewicza - dziennikarza i publicystę, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej". 

- Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę. To, że wybiela siebie i historię Sowietów to raczej nic nadzwyczajnego. Bardzo dobre przemówienie Pence'a, który uświadomił, że to Polacy byli ofiarą i dlatego mordowano Żydów w Polsce, bo Polacy byli jedną z największych ofiar razem z Żydami. To Forum, jeżeli w zamyśle Putina miało uderzyć w Polskę, tego zadania na pewno nie spełniło

- powiedział w rozmowie z Niezależna.pl.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Światowe Forum Holokaustu #Tomasz Sakiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo