Ofensywa dyplomatyczna Polski dała efekty. Tomasz Sakiewicz o niespełnionym zamyśle Putina

Tomasz Sakiewicz / Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę - tak dzisiejsze przemówienia na Światowym Forum Holokaustu komentuje redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Według niego, niezwykle istotne było przemówienie wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a.

Uwaga wielu obserwatorów zwrócona była dziś na Jerozolimę i na Światowe Forum Holokaustu, na które nie pojechał prezydent Polski Andrzej Duda. Organizatorzy nie przewidzieli bowiem dopuszczenia polskiego prezydenta do głosu, choć przemawiał prezydent Rosji. Władimir Putin tym razem skupił się na szukaniu współwinnych Holokaustu, wskazując na Litwę czy Ukrainę. Jego przemówienie było oczywiście fałszerstwem historii i gloryfikacją Armii Czerwonej oraz ZSRS.

Oligarcha Mosze Kantor w swoim przemówieniu wychwalał Rosję, jako... "ostoję w walce z antysemityzmem". 

[polecam:https://niezalezna.pl/307431-nazisci-nie-niemcy-a-rosja-ostoja-w-walce-z-antysemityzmem-kantor-przemowil-w-jad-waszem

Bardzo mocne słowa wypowiedział natomiast wiceprezydent USA Mike Pence, który wspomniał o Polsce, jako o jednej z największych ofiar Holokaustu. O mieście Oświęcim, gdzie mieścił się obóz koncentracyjny Auschwitz, mówił:

- Obóz mieścił się w Oświęcimiu, tak nazywało się to miasto. Planem było unicestwić kulturę polską. Naziści nadali polskiemu miastu niemiecką nazwę, dlatego obóz nazywał się obozem w Auschwitz.

O komentarz do dzisiejszych przemówień w instytucie Jad Waszem poprosiliśmy Tomasza Sakiewicza - dziennikarza i publicystę, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej". 

- Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę. To, że wybiela siebie i historię Sowietów to raczej nic nadzwyczajnego. Bardzo dobre przemówienie Pence'a, który uświadomił, że to Polacy byli ofiarą i dlatego mordowano Żydów w Polsce, bo Polacy byli jedną z największych ofiar razem z Żydami. To Forum, jeżeli w zamyśle Putina miało uderzyć w Polskę, tego zadania na pewno nie spełniło

- powiedział w rozmowie z Niezależna.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policjant zażądał łapówki w... bitcoinach. Pracował w wydziale ds. cyberprzestępczości

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@vjkombajn

  

Policjant z wydziału ds. cyberprzestępczości w Żytomierzu w środkowej Ukrainie został zatrzymany w związku z podejrzeniem o żądanie 5 tys. dolarów łapówki - podała dziś Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Funkcjonariusz chciał dostać łapówkę w bitcoinach.

Śledczy twierdzą, że policjant zażądał 5 tys. USD od miejscowego mieszkańca za to, by nie został on pociągnięty do odpowiedzialności za rozpowszechnianie pornografii.

- Policjant obiecał podejrzanemu w sprawie załatwienie "potrzebnych" wyników ekspertyzy komputerowo-technicznej

- wyjaśniono.

Według SBU początkowo chodziło o przekazanie kryptowaluty na portfel elektroniczny. Później policjant zgodził się, by łapówka była przelana w kilku częściach na rachunek bankowy znajomego - dodano.

Jak poinformowano, policjant został zatrzymany w centrum Żytomierza od razu po zaksięgowaniu na rachunku pierwszego przelewu w wysokości 24 tys. hrywien (ok. 980 USD).

Służby sprawdzają, czy inni policjanci wydziału nie byli powiązani z nielegalną działalnością.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts