Iran "najbardziej antysemickim reżimem na planecie". Mocne przemówienie premiera Izraela

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nazwał dzisiaj Iran „najbardziej antysemickim reżimem na planecie” w przemówieniu podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie. Zwrócił się też z podziękowaniem w stronę Donalda Trumpa, Mike'a Pence'a... i Władimira Putina.

Benajmin Netanjahu
Matty STERN / U.S. Embassy Jerusalem [CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Martwi mnie, że jeszcze nie widzimy jednolitego i zdecydowanego stanowiska przeciwko najbardziej antysemickiemu reżimowi na świecie. Reżimowi, który otwarcie dąży do stworzenia broni nuklearnej i unicestwienia jedynego państwa żydowskiego

- powiedział Netanjahu.

Izrael pozdrawia prezydenta Trumpa i wiceprezydenta Pence'a za przeciwstawienie się tyranom z Teheranu

 - podkreślił.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podziękował w czwartek w Jerozolimie przedstawicielom państw alianckich za pokonanie nazizmu w czasie drugiej wojny światowej. “Bez tego poświęcenia nikt nie ocalałby z Holokaustu” – podkreślił.

Podziękowania skierował szczególnie w stronę prezydenta Rosji Władimira Putina, z którym wcześniej w Jerozolimie uczestniczył w odsłonięciu pomnika upamiętniającego ofiary, które zginęły podczas oblężenia Leningradu.

Fundamentem państwa Izrael jest to, że nigdy nie będzie kolejnego Holokaustu. To jest mój największy nakaz

 – podkreślił Netanjahu.

Szef izraelskiego rządu zaznaczył, że niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz był symbolem bezradności Żydów. “Dzisiaj mamy głos, mamy ziemię i mamy tarczę” – powiedział.

Netanjahu podkreślił, że naród żydowski wyciągnął lekcję z Holokaustu, żeby walczyć z zagrożeniami.

Nauczyliśmy się, że państwo Izrael zawsze musi być panem swego losu

– dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#antysemityzm #Izrael #Światowe Forum Holokaustu #Jad Waszem #Rosja #USA #Iran #Władimir Putin #Mike Pence #Donald Trump #Benjamin Netanjahu

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo