Forum Kantora i Putina w Jerozolimie. Wśród przykładów antysemityzmu pokazano... polskie flagi!

W siedzibie Instytutu Jad Waszem w Jerozolimie odbywa się 5. Światowe Forum Holokaustu. Jeszcze przed oficjalnymi przemówieniami gospodarzy i zaproszonych gości zgromadzeni mogli obejrzeć okolicznościowy film podsumowujący historię Forum, a także wskazujący na konkretne przykłady antysemityzmu odnotowywane na świecie na przestrzeni ostatnich lat. Wśród nich zamieszczono zdjęcia... biało-czerwonych flag.

screen z filmu emitowanego na Światowym Forum Holokaustu
YouTube / Yad Vashem

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Światowego Forum Holokaustu na czele z Mosze Kantorem we współpracy z Jad Waszem pod patronatem prezydenta Izraela Reuwena Riwlina, w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W programie przewidziano przemówienia m.in. prezydenta Rosji Władimira Putina, wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, brytyjskiego następcy tronu księcia Karola i prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją prezydent RP Andrzej Duda nie uczestniczy w Forum w związku z trwającym sporem historycznym na linii Warszawa-Moskwa, nieudzieleniem mu głosu na Forum i udzieleniem go Putinowi. Polskę reprezentuje ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski.

W prezentowanym zgromadzonym na Światowym Forum Holokaustu okolicznościowym filmie, wśród nagrań mających służyć za przykłady antysemityzmu pokazano m.in. polskie flagi.

Z kolei w części poświęconej historycznemu aspektowi Forum nie zabrakło również ujęć z udziałem Alseksandra Kwaśniewskiego i Władimira Putina.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Światowe Forum Holokaustu #Mosze Kantor #Władimir Putin #Rosja #antysemityzm

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo