Prezydent Duda to racjonalny wybór

  

Poza terminem wyborów już niemal wszystko wiadomo. Partie wystawiły swoich kandydatów i żaden z nich nie jest zaskoczeniem. Wszyscy polityczni nominaci są po prostu obiektywnie gorsi od prezydenta Andrzeja Dudy. Małgorzata Kidawa-Błońska to polityk, która nie wygrałaby nawet z Bronisławem Komorowskim pięć lat temu, a w porównaniu z urzędującą głową państwa wypada na każdej płaszczyźnie blado.

Robert Biedroń liczy na 10 proc. i chyba nawet nikt tego specjalnie nie ukrywa. Jako żywo jeszcze nie mieliśmy w naszym kraju prezydenta wybranego z poparciem 10 proc. Nie widzę też jakiejkolwiek płaszczyzny, na której mógłby on rywalizować z urzędującym prezydentem. Tylko trochę lepiej wypada Władysław Kosiniak-Kamysz – stara się zmienić wizerunek PSL i niespodziewanie odniósł sukces polegający na tym, że ludowcy nie zniknęli ze sceny politycznej. Konfederacja po kilku tygodniach prawyborów, które były obiektywnym sukcesem, wybrała człowieka obecnego w polityce od 20 lat, który ma wykształcenie na poziomie Lecha Wałęsy i nigdy nie odniósł żadnego sukcesu. Stawkę partyjniaków uzupełnia Szymon Hołownia, o którym tylko wiadomo, że startuje. Możliwe, że to on zaskoczy wszystkich, ale na razie nie widać jego specjalnej aktywności. Na chłodno więc, w porównaniu do prezydenta Andrzeja Dudy, żaden z kandydatów nie ma zalet. Oczywiście to tylko kalkulacje, które w polityce czasami biorą w łeb i wynoszą na piedestał polityczny starych komuchów, elektryków, osoby gubiące się na czerwonym dywanie czy te totalnie znikąd. Dla Polski byłoby lepiej, gdyby wybory rozstrzygnęły się już w pierwszej turze. A z pewnością taniej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts