Lichocka rezygnuje z prac w podkomisji ds. współpracy z NATO. „Propagandysta Moskwy szefem? To żart”

/ Joanna Lichocka / TVP Info/print screen, #Jedziemy/ Maciej Lasek/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Zrezygnowałam z prac w podkomisji ds. współpracy międzynarodowej i kontaktów z NATO - poinformowała w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Powodem decyzji jest wybór przewodniczącego podkomisji - na stanowisko wybrano Macieja Laska (PO).

Komisja Obrony Narodowej powołała pięć podkomisji stałych: 1) ds. budżetu i finansów Sił Zbrojnych RP, 2) ds. struktury Sił Zbrojnych RP, 3) ds. współpracy z zagranicą i NATO, 4) ds. społecznych w wojsku, 5) ds. polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

Jak poinformowała nas poseł Lichocka, „dziś komisja obrony narodowej przyjęła rezygnację”.

Polityk opisała również kulisy rekomendowania Laska na przewodniczącego podkomisji.

Na poprzednim, jawnym posiedzeniu komisji obrony, powołano pięć podkomisji. Jest parytet w parlamencie. Części podkomisji przewodzą posłowie większości, części posłowie opozycji. Zapisałam się do podkomisji współpracy z NATO. Na posiedzeniu komisji okazało się, że przewodniczenie tej podkomisji przypadło opozycji. Platforma Obywatelska zgłosiła wówczas Macieja Laska. Ponadto zgłosił się Grzegorz Braun. Nie zagłosowałam przeciw panu Laskowi, ponieważ szanuję parytety, umowy między klubami. Wstrzymałam się od głosu

- mówiła poseł Lichocka.

Nie wyobrażam sobie ani minuty pracy w podkomisji, kierowanej przez pana Laska. Uważam, że Platforma Obywatelska, wysuwając go na szefa tej podkomisji, złamała zasadę przyzwoitości. Zaskoczeni tą kandydaturą wstrzymaliśmy się od głosu” - tłumaczyła.

Podkreśliła, że „ani przez sekundę nie chce pracować w podkomisji kierowanej przez pana Laska”.

Nie można człowieka, który autoryzował linię Moskwy ws. katastrofy smoleńskiej, człowieka, który opowiadał kłamliwą, obrażającą polskich pilotów wersję zdarzeń rekomendować na przewodniczenie podkomisji ds. współpracy z NATO

- punktowała w rozmowie z niezalezna.pl.

Gdy podczas wyborów przewodniczących poszczególnych podkomisji została zgłoszona kandydatura posła KO Macieja Laska, jedynie Grzegorz Braun zgłosił swoją kontrkandydaturę. Maciej Lasek został wybrany 5 głosami „za”, przy 2 głosach „przeciw” i 4 wstrzymujących się. Za kandydaturą Brauna głosował wyłącznie on sam. Podkomisja liczy 14 członków, w tym PiS – 7, KO – 4, Lewica – 1, PSL – 1 i Konfederacja – 1.

Przypomnijmy, że Michał Lasek Od maja 2010 do lipca 2011 wchodził w skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, utworzonej do zbadania katastrofy Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010. Pełnił w jej ramach funkcję zastępcy przewodniczącego podkomisji lotniczej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Uzbrojona grupa ukradła 600 rolek papieru toaletowego. To pokłosie epidemii koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Grupa zamaskowanych napastników uzbrojonych w noże napadła w poniedziałek w Hongkongu na dostawcę i ukradła 600 rolek papieru toaletowego. Towar ten stał się deficytowy za sprawą paniki wywołanej epidemią nowego koronawirusa – podkreślają miejscowe media.

Policja zatrzymała w związku z napadem dwie osoby w wieku 49 i 54 lat. Trwają poszukiwania trzeciego złodzieja. Ukradziony papier toaletowy o łącznej wartości 1600 dolarów hongkońskich (800 zł) został odnaleziony w hostelu nieopodal miejsca przestępstwa.

Komentatorzy oceniają napad na dostawcę papieru toaletowego jako oznakę niesłabnącej paniki związanej z epidemią koronawirusa. Hongkońskie supermarkety nie nadążają z uzupełnianiem zapasów papieru, środków czyszczących i podstawowych produktów spożywczych, takich jak ryż czy makaron.

W społeczeństwie Hongkongu wciąż żywe jest wspomnienie epidemii SARS z lat 2002-2003. Wirus SARS, który również przybył z Chin kontynentalnych, zabił wtedy w regionie prawie 300 osób.

Służby medyczne Hongkongu poinformowały tymczasem w poniedziałek o wykryciu nowego koronawirusa u kolejnych trzech osób. Łączna liczba przypadków odnotowanych w regionie wzrosła tym samym do 60, z czego jedna osoba zmarła.

By zmniejszyć ryzyko rozwoju epidemii hongkońskie władze zamknęły większość przejść na granicy z Chinami kontynentalnymi i znacznie ograniczyły ruch pasażerski przez granicę. Wszystkie osoby przybywające do Hongkongu z Chin kontynentalnych poddawane są przymusowej 14-dniowej kwarantannie w domach lub rządowych ośrodkach odosobnienia.

W Chinach kontynentalnych potwierdzono do poniedziałku łącznie ponad 70,5 tys. zakażeń koronawirusem. 1770 spośród zakażonych zmarło, a ponad 10 tys. wyzdrowiało i opuściło już szpitale – przekazała państwowa komisja zdrowia. Większość infekcji i zgonów odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts