Dyrektor Jad Waszem wyraził żal z powodu nieobecności prezydenta Dudy. Suski odpowiada

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Mogę wyrazić ubolewanie, że polskiemu prezydentowi odmówiono zabrania głosu. W sytuacji, kiedy nie wiadomo czy będziemy i jak będziemy zaatakowani przez Putina, a pan prezydent miałby słuchać tego rodzaju wystąpień i nie mógłby na to odpowiedzieć, to jego decyzja jest jedyną słuszną. Nie można było tam pojechać - powiedział w rozmowie z Lidią Lemaniak poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS, Marek Suski.

Dziś w Jad Waszem w Jerozolimie odbędzie się Światowe Forum Holokaustu w ramach obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Na forum nie przyjedzie prezydent Andrzej Duda, dla którego organizatorzy nie przewidzieli wystąpienia. Głos ma zabrać natomiast m.in. prezydent Rosji Władimir Putin, który w ostatnim czasie oskarżał Polskę o udział w Holokauście i rozpętanie II wojny światowej.

Marek Suski, pytany przez Niezalezna,pl o to, jak powinna zareagować polska klasa polityczna, jeśli Putin ponownie zaatakuje słownie nasz kraj, odpowiedział "poczekajmy i zobaczymy, co się stanie. Rzeczywiście".

Putinowski oligarcha zorganizował spotkanie, które zostało nazwane Światowym Forum Holokaustu, a tak naprawdę jest to chyba wydarzenie organizowane pod jedną osobę. Co będzie? Można się spodziewać różnych rzeczy. Ostatnie wypowiedzi Putina, skrajnie nieprawdziwe, oskarżające Polskę o przedziwne rzeczy, próbujące zamazać prawdę historyczną, to, że Polska została napadnięta przez sowiecką Rosję. Dzisiaj kult Rosji sowieckiej wydaje się nadal być aktualny. Nadal  w Rosji stoją pomniki bohaterów tego zbrodniczego ustroju

- dodał.

Jest mi bardzo przykro, że prezydent Andrzej Duda zdecydował się nie przyjeżdżać na V Światowe Forum Holokaustu

- powiedział na konferencji prasowej w Jad Waszem w Jerozolimie dyrektor tego instytutu Awner Szalew.

Mogę wyrazić ubolewanie, że polskiemu prezydentowi odmówiono zabrania głosu. W sytuacji, kiedy nie wiadomo czy będziemy i jak będziemy zaatakowani przez Putina, a pan prezydent miałby słuchać tego rodzaju wystąpień i nie mógłby na to odpowiedzieć, to jego decyzja jest jedyną słuszną. Nie można było tam pojechać

- odpowiedział Marek Suski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zmarło 6-tygodniowe dziecko z Covid-19

/ pixabay.com

  

Z powodu koronawirusa w Connecticut zmarło sześciotygodniowe niemowlę - poinformował gubernator tego stanu Ned Lamont. To prawdopodobnie najmłodsza ofiara śmiertelna Covid-19 na świecie.

Dziewczynka trafiła do szpitala w ubiegłym tygodniu. Mimo wysiłków lekarzom nie udało się jej uratować. We wtorek wieczorem test wykazał, że dziecko ma koronawirusa.

"To wirus, który bezlitośnie atakuje najbardziej wrażliwych. To pokazuje jak ważne jest pozostanie w domu i ograniczanie kontaktu z innymi ludźmi"

- stwierdził gubernator Connecticut.

Lamont poinformował w środę o kolejnych 19 zgonach chorych z Covid-19 w Connecticut. Łącznie w położonym w pobliżu Nowego Jorku stanie zmarły już 85 zakażone osoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts