Niepowstrzymany Ronaldo. Juventus nie dał Romie szans w Pucharze Włoch

/ facebook.com/Cristiano/

Juventus, tym razem z Wojciechem Szczęsnym jako rezerwowym, awansował do półfinału Pucharu Włoch. Piłkarze z Turynu nie dali u siebie szans Romie strzelając wszystkie gole już w pierwszej połowie. Po raz kolejny niepowstrzymany dla rywali okazał się Cristiano Ronaldo, który otworzył wynik spotkania.

Najpierw do bramki rzymian trafił w 26. minucie prezentujący znakomitą formę Cristiano Ronaldo. Statystyki słynnego Portugalczyka są imponujące - siedem bramek w czterech meczach, w których wystąpił w 2020 roku, a łącznie 12 goli w ostatnich ośmiu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyli Urugwajczyk Rodrigo Betancur i doświadczony obrońca Leonardo Bonucci.

Juventus pewnie ograł Romę w ćwierćfinale Pucharu Włoch

Romę stać było tylko na honorowego gola w 50. minucie, którego zapisano jako samobójcze trafienie doświadczonego Gianluigiego Buffona. Po efektownym strzale z dystansu Turka Cengiza Undera piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od ręki prawie 42-letniego bramkarza i wpadła do siatki.

We wtorek awans wywalczyło Napoli, po zwycięstwie u siebie nad broniącym trofeum Lazio Rzym 1:0. Bramkę zdobył Lorenzo Insigne, a asystował Piotr Zieliński. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał też inny reprezentant Polski Arkadiusz Milik.