Cios w naszych siatkarzy. Vital Heynen ograniczony przez FIVB przed igrzyskami olimpijskimi

Vital Heynen może mieć kłopot przed igrzyskami olimpijskimi / Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Vital Heynen i polscy siatkarze mogę napotkać na poważne utrudnienia w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Wszystko przez reformę Ligi Narodów, którą szykują siatkarskie władze. "Przegląd Sportowy" alarmuje, że liczba zawodników zgłoszonych do tych rozgrywek zostanie drastycznie ograniczona.

Vital Heynen znany jest z tego, że lubi mieszać w składzie. Przy napiętym do granic absurdu kalendarzu rozgrywek często jest to wręcz niezbędne, by zawodnikom dać chociaż chwilę wytchnienia. Tymczasem FIVB opracowuje przepisy, które mocno ograniczą możliwości działania belgijskiego trenera biało-czerwonych.

W ostatnim sezonie do rozgrywek Ligi Narodów można było zgłosić 25 graczy. Heynen skwapliwie korzystał z tej możliwości dając szansę na grę mniej doświadczonym siatkarzom, podczas gdy największe gwiazdy reprezentacji regenerowały siły, a później budowały formę na najważniejsze rozgrywki w sezonie. Można było się spodziewać, że podobnie będzie przed igrzyskami w Tokio.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" FIVB chce by w najbliższej Lidze Narodów zgłosić można było zdecydowanie mniej zawodników - być może zaledwie 14. Gdyby taka zmiana weszła w życie Heynen będzie musiał skorygować plany przygotowania do igrzysk olimpijskich. W obecnej formule mógł ponownie oszczędzić część zawodników na początku zmagań w rozgrywkach Ligi Narodów, a później stopniowo wprowadzać ich do gry. Tym razem może okazać się to niemożliwe. Ostateczne decyzje dotyczące proponowanych zmian zapadną w lutym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: przegląd sportowy, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ministerstwo Cyfryzacji dementuje fake news. Poczta nie zajrzy do kopert!

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Rząd nie ma w planach wprowadzenia żadnych nowych przepisów pozwalających na otwieranie korespondencji bez zgody obywatela – poinformowało dziś wieczorem Ministerstwo Cyfryzacji.

Jak przekazało w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji, w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych nowych i kontrowersyjnych uprawnień Poczty Polskiej.

„Rząd pracuje nad nowelizacją kolejnych przepisów ułatwiających walkę z panującą epidemią, w której wprowadza dodatkowe ułatwienia dla obywateli. Jednym z nich jest usługa hybrydowa, czyli skuteczna i bezpieczna alternatywa wizyt na pocztach”

- poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

[polecam:https://niezalezna.pl/321278-tusk-z-brukseli-radzi-poczcie-polskiej-powinna-dostarczyc-maseczki-zamiast-pakietow-do-glosowania]

Przekazało, że polega to na przekształceniu tradycyjnego papierowego pisma w jego elektroniczną wersję i w takiej formie dostarczenie go adresatowi. „Warunkiem zastosowanie tej usługi jest zgoda adresata” – podkreślono w komunikacie. Dodano, że to oznacza, że operator pocztowy, jak dotąd, nie będzie miał prawa otwierania prywatnej korespondencji. „Propozycja przepisu jednoznacznie wskazuje, że doręczenie przesyłki może nastąpić przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, jeżeli adresat wyrazi na to zgodę” – zaznaczyło ministerstwo.

Nadmieniło też, że tego rodzaju usługi pocztowe są stosowane na całym świecie. I co ważne objęte są tajemnicą pocztową na każdym etapie - nadawania, skanowania i doręczenia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts