Cios w naszych siatkarzy. Vital Heynen ograniczony przez FIVB przed igrzyskami olimpijskimi

Vital Heynen i polscy siatkarze mogę napotkać na poważne utrudnienia w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Wszystko przez reformę Ligi Narodów, którą szykują siatkarskie władze. "Przegląd Sportowy" alarmuje, że liczba zawodników zgłoszonych do tych rozgrywek zostanie drastycznie ograniczona.

Vital Heynen może mieć kłopot przed igrzyskami olimpijskimi
Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Vital Heynen znany jest z tego, że lubi mieszać w składzie. Przy napiętym do granic absurdu kalendarzu rozgrywek często jest to wręcz niezbędne, by zawodnikom dać chociaż chwilę wytchnienia. Tymczasem FIVB opracowuje przepisy, które mocno ograniczą możliwości działania belgijskiego trenera biało-czerwonych.

W ostatnim sezonie do rozgrywek Ligi Narodów można było zgłosić 25 graczy. Heynen skwapliwie korzystał z tej możliwości dając szansę na grę mniej doświadczonym siatkarzom, podczas gdy największe gwiazdy reprezentacji regenerowały siły, a później budowały formę na najważniejsze rozgrywki w sezonie. Można było się spodziewać, że podobnie będzie przed igrzyskami w Tokio.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" FIVB chce by w najbliższej Lidze Narodów zgłosić można było zdecydowanie mniej zawodników - być może zaledwie 14. Gdyby taka zmiana weszła w życie Heynen będzie musiał skorygować plany przygotowania do igrzysk olimpijskich. W obecnej formule mógł ponownie oszczędzić część zawodników na początku zmagań w rozgrywkach Ligi Narodów, a później stopniowo wprowadzać ich do gry. Tym razem może okazać się to niemożliwe. Ostateczne decyzje dotyczące proponowanych zmian zapadną w lutym.

 

Źródło: przegląd sportowy, niezalezna.pl

#siatkówka #igrzyska olimpisjkie #Vital Heynen #Tokio 2020 #Liga Narodów

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo