Cios w naszych siatkarzy. Vital Heynen ograniczony przez FIVB przed igrzyskami olimpijskimi

Vital Heynen może mieć kłopot przed igrzyskami olimpijskimi / Fot.Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Vital Heynen i polscy siatkarze mogę napotkać na poważne utrudnienia w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Wszystko przez reformę Ligi Narodów, którą szykują siatkarskie władze. "Przegląd Sportowy" alarmuje, że liczba zawodników zgłoszonych do tych rozgrywek zostanie drastycznie ograniczona.

Vital Heynen znany jest z tego, że lubi mieszać w składzie. Przy napiętym do granic absurdu kalendarzu rozgrywek często jest to wręcz niezbędne, by zawodnikom dać chociaż chwilę wytchnienia. Tymczasem FIVB opracowuje przepisy, które mocno ograniczą możliwości działania belgijskiego trenera biało-czerwonych.

W ostatnim sezonie do rozgrywek Ligi Narodów można było zgłosić 25 graczy. Heynen skwapliwie korzystał z tej możliwości dając szansę na grę mniej doświadczonym siatkarzom, podczas gdy największe gwiazdy reprezentacji regenerowały siły, a później budowały formę na najważniejsze rozgrywki w sezonie. Można było się spodziewać, że podobnie będzie przed igrzyskami w Tokio.

Według informacji "Przeglądu Sportowego" FIVB chce by w najbliższej Lidze Narodów zgłosić można było zdecydowanie mniej zawodników - być może zaledwie 14. Gdyby taka zmiana weszła w życie Heynen będzie musiał skorygować plany przygotowania do igrzysk olimpijskich. W obecnej formule mógł ponownie oszczędzić część zawodników na początku zmagań w rozgrywkach Ligi Narodów, a później stopniowo wprowadzać ich do gry. Tym razem może okazać się to niemożliwe. Ostateczne decyzje dotyczące proponowanych zmian zapadną w lutym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: przegląd sportowy, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Litwin chciał uprowadzić 6-letnią dziewczynkę. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/falco

  

Sąd w Łodzi aresztował dzisiaj na trzy miesiące 65-letniego obywatela Litwy, któremu prokuratura postawiła zarzut usiłowania pozbawienia wolności 6-letniej dziewczynki. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

O decyzji sądu poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak wyjaśnił prokurator, do zdarzenia doszło w ostatni dzień stycznia br. na dworcu PKS Łódź-Fabryczna, ok. godz. 11. Sześcioletnia dziewczynka i jej matka, mieszkające poza Łodzią, zamierzały pojechać do domu. Uwagę obecnych tam osób zwrócił starszy mężczyzna, który obserwował kobietę z dzieckiem, zaczepiał także jej córkę.

"W pewnym momencie kobieta oddaliła się na chwilę, pozostawiając dziewczynkę na ławce. Poszła w kierunku rozkładu jazdy, aby sprawdzić możliwe połączenia. Wówczas obserwujący dziecko mężczyzna podszedł do niego, chwycił je za rękę i energicznie próbował się z nim oddalić"

- wyjaśnił Kopania.

Dziewczynka zaczęła krzyczeć, wówczas matka pobiegła w stronę mężczyzny. Sześciolatka zdołała się wyrwać.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Policja ustaliła tożsamość napastnika, który został zatrzymany.

W piątek w Prokuraturze Łódź-Śródmieście 65-letniemu obywatelowi Litwy przedstawiono zarzut usiłowania pozbawienia wolności 6-letniej dziewczynki oraz skierowano do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Jak poinformował rzecznik, podejrzany nie przyznał się do zarzutu. "Złożył wyjaśnienia w których nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego postępowania. Twierdzi, że jego matka, z którą rzekomo był na dworcu, zauważyła kobietę i dziewczynkę, kazała mu do nich podejść, żeby z nimi pożartować" - wyjaśnił prokurator. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts