Film "Wszystko dla mojej matki" doceniony w Bangladeszu

  

"Wszystko dla mojej matki" Małgorzaty Imielskiej otrzymało nagrody dla najlepszego filmu fabularnego i za reżyserię w sekcji Kino Kobiece podczas Dhaka International Film Festival - poinformowała Telewizja Polska, koproducent filmu.

Główną bohaterką "Wszystko dla mojej matki" jest siedemnastoletnia Olka (w tej roli Zofia Domalik), która z powodu ciągłych ucieczek z domu dziecka zostaje umieszczona przez sąd w zakładzie poprawczym.

Pewnego dnia spotyka tam Andrzeja (Adam Cywka) i Irenę (Jowita Budnik). Gdy dowiaduje się, że mieszkają blisko jej dawnego domu rodzinnego, wymusza, by zabrali ją na wakacje. Dla niej to szansa, by wreszcie dowiedzieć się więcej o swojej matce. Nie wie jeszcze, jak ogromną cenę za to zapłaci

- opisuje film TVP.  

W obsadzie znaleźli się również m.in. Dobromir Dymecki, Maria Sobocińska, Helena Englert, Halina Rasiakówna i Magdalena Celmer. Autorką scenariusza jest Imielska. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Naumiuk, a za muzykę - Włodzimierz Pawlik.  

Jak przypomniano, wcześniej obraz Imielskiej doceniono podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii profesjonalny debiut aktorski i podczas Forum Kina Europejskiego "Cinerga", gdzie otrzymał wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny", a także za "empatię w stosunku do bohaterów". "Wszystko dla mojej matki" wyróżniono również na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau" w Ałmaty.  Według Imielskiej, w filmie "Wszystko dla mojej matki" "najważniejsze było pokazanie, że można ocalić siebie w złym świecie". Taki jest świat dziewczyn zamkniętych w zakładzie poprawczym. Nie ma w nim szansy, by kogoś poprosić o pomoc. W całości jest się zależnym od innych. Ta władza nad cudzym życiem prowadzi do wykorzystywania ofiar, jeśli nie fizycznego, to emocjonalnego. Jedynym ratunkiem wobec powszechności zła staje się wierność sobie. Tylko wtedy zło nie zmienia nas samych - wyjaśniła, cytowana w komunikacie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rostowski snuje wizje, kiedy potwierdzi się przypadek koronawirusa w Polsce. Internauci: Przykro patrzeć

Jan Vincent Rostowski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Najpierw otoczenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i sama kandydatka snuli podejrzenia o to, że rząd ukrywa przed społeczeństwem informacje dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Były minister finansów, Jan Vincent Rostowski, wie już jednak, kiedy informacja o potwierdzonym przypadku w Polsce ujrzy światło dzienne. Internauci nie kryją zażenowania.

Dziś rano kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska, postanowiła na Twitterze wyartykułować dokładnie krążące po zakamarkach internetu spiskowe teorie dotyczące koronawirusa w Polsce.

Okazuje się, że jej polityczne otoczenie wcale od takiej hipotezy się nie odżegnuje.

Izabela Leszczyna, odpowiedzialna w sztabie Kidawy-Błońskiej za kwestie programowe, stwierdziła, zapowiadając jutrzejszą konwencję kandydatki, że jednym z tematów wystąpienia będzie bezpieczeństwo.

- Przede wszystkim chodzi tu o bezpieczeństwo zdrowotne, co dzisiaj jest szczególnie ważne, nie tylko ze względu na onkologię, ale też na epidemię koronawirusa, która szaleje po świecie i prawdopodobnie po Polsce trochę też, o czym może jeszcze tylko nie wiemy

 - dodaje Leszczyna.

Krok dalej poszedł były minister finansów, Jan Vincent Rostowski, który wysnuł wizje, kiedy można spodziewać się informacji o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce. Odpowiedział swoim wpisem na dywagację dziennikarza Konrada Piaseckiego.

Internauci nie kryli zażenowania wpisem Rostowskiego:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts