Wielki Koordynator Putin

  

Tempo zmieniania ustroju Rosji przez Władimira Putina zaskakuje wszystkich, nawet samych Rosjan. Jeszcze w zeszłym tygodniu, gdy ogłosił ni z tego, ni z owego zmiany w konstytucji, nie było jasne, do czego konkretnie zmierza, zastanawiano się, czy chce przyszykować następcę, a może zostać premierem silniejszym od prezydenta?

W każdym razie powołał grupę do spraw zmian w konstytucji, która jeszcze dobrze nie zasiadła do pracy, a już Putin skierował projekt ustawy wprowadzającej poprawki. Teraz członkowie grupy twierdzą, że wszystko było z nimi ustalone i po cichu od dawna pracowali z Kremlem, ale te tłumaczenia nie brzmią poważnie. Spośród przesłanych propozycji zwraca uwagę ta dotycząca utworzenia nowej instytucji – Rady Państwowej wyznaczającej kierunki i koordynującej działania innych organów władzy państwowej. I tu najprawdopodobniej upatrzył sobie nowe miejsce Władimir Putin. Nie może być dłużej prezydentem, nie może być carem, gensekiem, więc zostanie Wielkim Koordynatorem. W Rosji i tak nie było od dawna żadnej demokracji, ale zniesione zostaną nawet jej pozory.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts