Wymieść śmieci z polskiego domu!

  

Bez hucznych obchodów minęła 157. rocznica wybuchu powstania styczniowego. A warto o nim pamiętać także w kontekście najnowszych wydarzeń w Polsce. Wydaje się bowiem, że walczące o swoje przywileje kasta prawnicza i o powrót do żłobu opozycja marzą o stanie politycznym, jaki usiłował realizować margrabia Wielopolski.

Jako naczelnik rządu cywilnego Królestwa Polskiego działał w swoim przekonaniu dla dobra narodu, który go jako carskiego sługusa nienawidził. Jego „pragmatyzm” dokładnie powtarzają liderzy opozycji chcący Polską rządzić już nie z nadania cara, ale Komisji Europejskiej. Skutkiem ich działań jest narastający chaos w kraju, który na siłę chcą poddać wprost protekcji Brukseli. Wielopolski był ulubieńcem peerelowskiej „historiografii”, lecz skończył w zapomnieniu na obczyźnie. Pora, by z naszej historii zniknęli jego pośledniejsi następcy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts