Uzurpacja

  

Na wniosek pierwszej prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf trzy „stare” Izby tego sądu na posiedzeniu niejawnym mają rozstrzygnąć, czy sędziowie „nowych” izb: Dyscyplinarnej i Kontroli Nadzwyczajnej, są sędziami, co w sytuacji gdy sprawa zawisła przed Trybunałem Konstytucyjnym, jest już jawnym pogwałceniem porządku prawnego.

W rzeczywistości jednak samo rozstrzyganie takiego wniosku prowadzi do zakwestionowania fundamentów konstytucyjnych państwa polskiego, a w tym uprawnień Sejmu do tworzenia prawa, prerogatyw prezydenta RP do mianowania sędziów i wyłączności Trybunału Konstytucyjnego do orzekania w materii konstytucyjnej. Uwzględnienie postulatu sędziowskich rebeliantów prowadziłoby do sytuacji, w której faktycznie to sędziowie wybieraliby parlament i prezydenta, samą zaś panią prezes należałoby koronować jako założycielkę dynastii Gersdorfów. Żarty żartami, ale skala uzurpacji ubranej w pseudoprawniczą grypserę dawno już przekroczyła granice groteski i już przesądza o szpetnym miejscu rokoszan w historii. Na dodatek pani prezes, zamiast na sutej emeryturze robić dla wnuków sweterki, ciężko pracuje na własną odpowiedzialność przed prawem za rażące nadużycie swoich uprawnień.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts