Tajna broń

  

Kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska wielkimi krokami zmierza do zwycięstwa. Zwycięstwa w konkursie „Najbardziej złotousty kandydat na prezydenta”. Według nowomowy jest „kandydatką na prezydentkę”, ale to mało znaczący szczegół, bo najważniejsze jest to, co mówi – od razu zaznaczę, że obcy jest jej tok rozumowania jej wielkich przodków: prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego oraz premiera Władysława Grabskiego.

Wyobraźmy sobie miny jej pradziadków, gdyby usłyszeli, co sądzi na temat przekopu Mierzei Wiślanej: „Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był”. Lub ostatnie stwierdzenie, które zapewne przejdzie do historii: „Jemu zależy tylko na Polsce” – to w kontekście negatywnych działań Jarosława Kaczyńskiego. Małgorzata Kidawa-Błońska, jak przystało na członka PO, uważa, że politykom powinno zależeć na Berlinie, Paryżu, Brukseli i Moskwie, a nie na własnej ojczyźnie. Po tej wypowiedzi internauci stwierdzili, że Kidawa-Błońska to w rzeczywistości najlepsza tajna broń prezesa Kaczyńskiego i powinna jak najczęściej zabierać głos publicznie. Będzie to na pewno korzystne dla prawicy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts